Reede, mai 26, 2017
 

Sõpruskond toetas muusikakooli

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiumaal tegutsev sõpruskond Cafe Orientale toetas Kärdla muusikakooli enam kui 3000 euroga, et kool saaks osaleda EV100 projektis “Igal lapsel oma pill”.
Projektiga toetati muusikariistade ostmist koolidele, kuid omaosalus tuli koolidel endil leida.
Cafe Orientale on aktiivselt osalenud peaaegu kõigil suvistel Kärdla kohvikutepäevadel ning alati on oma ühepäevakohviku tulu annetatud hea­tegevuseks. 2015. aastal avatud “Hipikohviku” tulust otsustati toetada Kärdla muusikakooli ja katta nende omaosalus projektis “Igal lapsel oma pill”. Kokku kogus sõpruskond pillisoetusfondi 3021 eurot.
Kärdla muusikakooli juhi Arvo Haasma aktiivsel tegutsemisel ja Cafe Orientale toel on mitme aasta jooksul osaletud nii eelnimetatud kui ka teistes toetusprogrammides ja soetatud koolile hulganisti uusi muusikariistu: viiul, trompet, tromboon, kitarr, kuus flööti ja nüüdseks ka trummide täiskomplekt.
“Võin öelda, et kõik pillid on aktiivses kasutuses,” kinnitas Kärdla muusikakooli juht Arvo Haasma. “Eriti hea meel on meil tromboonist, millele meie hammas üksi poleks peale hakanud. Nüüd harjutab sellega üks noormees, kes on väga tubli!”
Pilliprojekti ühe etapi eduka lõppemise puhul esitleti kõiki pille eile Kärdla muusika­kooli saalis. Kohal oli ka uus trummi­komplekt, mida tutvustas Eesti üks tuntumaid trummareid Toomas Rull.
Arvo Haasma ütles, et selleks, et trummid sügisest kasutusse läheksid, on neil vaja hakata otsima nii õpilasi kui ka õpetajat. “Usume, et leiame mõlemad,” sõnas ta.
“Oleme meie annetatud raha kasutamise ja tulemusega väga rahul,” ütles üks Cafe Orientale liikmetest Aivar
Viidik. “Minul isiklikult on väga hea meel, et hangitud pillide hulgas on ka niiöelda bändi­pille. Eks viitasime sellele ka oma hipikohviku olemusega, et kohalikud noored võiksid end teostada ka levimuusika vallas.”
Kärdla muusikakoolis õpib erinevaid pille ja laulu ligi­kaudu 70 õpilast.
Algatus “Igal lapsel oma pill” on kutsutud ellu kingitusena Eesti Vabariigi 100. juubeliks. Sünnipäeva tähistatakse tänavu aprillist 2020. aasta veebruarini.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411