Reede, mai 5, 2017
 

Nuutri jõgi saab kalapääslad

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Hiiu vallavalitsus sai PRIAlt 42 000 eurot toetust Kärdlasse Nuutri jõele elektrijaama paisudele kalapääslate ehitamiseks. Elektrijaama juures on kaks paisu, mis on ületamatud suuremale osale kaladest, kes tahaksid jõkke kudema tulla. Toetusrahaga rajatakse nende juurde kalapääslad, mida mööda saavad kalad paisudest üle minna. Kalapääslad projekteeris AS Maa ja Vesi projekteerimisbüroo 2015. aastal.
Pääslate ehitustöid tehakse suvekuudel ja ajal, mil jõevesi on madal. Hiiu vallavanema nõunik Liis Remmelg ütles vastuseks maakonnalehe küsimusele, et linnakodanike igapäevast liikumist kalapääslate ehitustööd ei sega.
Toetust pääslate ehitamiseks küsis vallavalitsus mullu sügisel Euroopa merendus- ja kalandusfondi rakenduskava 2014–2020 meetmest “Kalanduspiirkonna kohaliku arengu strateegia rakendamine”.
Tööprojektis on ette nähtud ka mitmeid muid Nuutri jõe seisundit parandavaid töid. Tulenevalt sellest plaanib Hiiu vallavalitsus järgmiste sammudena korrastada jõe suudmeala. Selleks puhastatakse Kalda tänava äärne Näkitiik sinna kuhjunud setetest ning puhastatakse jõe suudmeala võsast ja pilliroost.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411