Reede, mai 5, 2017
 

Nuputa võistlusel saatis edu Kärdla nuputajaid

Kärdla põhikooli 5.–6. klassi võistkond sai osalejaterohkel Nuputa matemaatika­võistlusel neljanda koha.
“Nad oleksid võinud saada ka kolmanda koha, aga nagu proto­kollist näha, selgitati paremusjärjestus kahe võistkonna vahel lisaülesandega,” rääkis õpilastega kaasas käinud 6. klassi matemaatika­õpetaja Anneli Salumaa. Lisaüles­andes tuli 30 sekundi jooksul aja peale kirjutada järjestikusi algarve. Duelli võitis seekord Gustav Adolfi gümnaasium.
Salumaa selgitas, et ülesannete lahendamisel on lisaks matemaatika oskamisele vaja ka kiiret mõtlemist. Üks osa 5.–6. klassi ülesannetest oli näiteks matemaatilistest mõistetest koostatud ristsõna lahendamine. Sajaprotsendiliselt said tänavu sellega hakkama vaid kaks, kellest üks oli Kärdla põhikooli (PK) võistkond.
Tulemus on seda väärtuslikum, et laupäeval Pärnus peetud vabariiklikul matemaatikavõistlusel Nuputa osales 68 võistkonda nupukaid lapsi üle Eesti.
Kärdla PK 5.–6.klassi võistkonda kuulusid 6. klassist Tamor Tomson ja Kaspar Kalmus ning 5. klassist Kaisa Katariina Kibuspuu ja Henri Kanarbik. 5. klassi matemaatikaõpetaja on Tiia Palmiste.
Kõrgeid kohti varemgi
Salumaa selgitas, et Nuputa võistlustel pole Kärdla võistkond küll kunagi päris esimene olnud, aga see eest stabiilselt esiviisikus.
5.–6. klasside arvestuses oli Kärdla võistkond mullu viies ning nii 2015. kui 2014. aastal samuti neljandal kohal.
Protokollidest, mis asuvad Tartu Ülikooli Teaduskooli lehel, on näha, et viimase viie aasta jooksul on neli korda edetabeli esiviisikus olnud vaid Kärdla kool ja Tartu Miina Härma gümnaasium. Tallinna Reaalkool on viimase viie aasta jooksul jõudnud viie hulka kolmel korral, Gustav Adolfi gümnaasiumi, Saare­maa ühisgümnaasiumi ja Põltsamaa ühisgümnaasiumi võistkond kaks korda.
Hiiumaa koolide 7. klassi esindas tänavu Emmaste põhikool koos õpetaja Margus Sõmeriga. Tänavu tuli Emmastele 32. koht, Käina kooli seitsmendike võistkond jagas mullu 26.–28. kohta, 2015. aastal oli Kärdla ÜG neljas, aasta varem 16. ja 2013. aastal oli Käina gümnaasiumi seitsmendike võistkonna tulemuseks 12. koht.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411