Reede, mai 19, 2017
 

Maakonnasipelgad valitud

Keskkonnainvesteeringute (KIK) keskus kutsus valima parimaid keskkonnaprojekte. Nädalase rahvahääletuse tulemusena selgusid võitjad kõigis 15 maakonnas.
Hiiumaa maakonnasipelgaks valiti Suuremõisa pargi rekonstrueerimine, mis sai 21 häält. Projekti viis ellu Hiiumaa ametikool.
Naabrite juures Saaremaal oli menukaim 66 häält saanud Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilaste välilaager. Läänemaal valiti 72 häälega maakonnasipelgaks keskkonnahariduslikud programmid Läänemaa hariduslike erivajadustega lastele ja puuetega inimestele.
Kokku andsid inimesed konkursil üles seatud 75 keskkonna­projektile KIKi Facebooki lehel 2674 häält.
Esindatud olid eri valdkondade projektid raudteetaristust ja veemajandusest kuni koolide õppeprogrammideni.
KIK tunnustab laureaate teemakohase tänutahvliga, mille projektide elluviijatele annavad üle asutuse maakondlikud esindajad.
Maakonnasipelga konkurssi korraldasKIK seitsmendat korda. Nominendid pakkusid välja KIKis projektidega tegelevad inimesed enam kui tuhande projekti hulgast, mis mullu lõpetati.
Oma lemmiku sai KIKi Facebooki lehel valida eelmisel aastal joone alla saanud keskkonnaprojektide hulgast ning võitjateks tulid enim hääli saanud. Häälte andmisele piiranguid ei olnud ja toetada võis ka mitut projekti.
Mullu lõpetati 1189 keskkonnaprojekti, mida KIK toetas kokku enam kui 188 miljoni euroga. KIK rahastab keskkonna­projekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ja EL struktuurifondidest. Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks. 17 aasta jooksul on Eesti riik KIKi kaudu toetanud ligi 20 000 keskkonnaprojekti enam kui 1,2 miljardi euroga.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411