Reede, mai 12, 2017
 

Jõualade võistlus peeti Käinas

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Käina spordikeskuses peeti esmakordselt jõualade võistlus nii noortele, naistele kui meestele ja enda proovilepanijaid jagus.
Ettevõtmise korraldaja, Käina spordikeskuse juhataja Hannes Maasel rõõmustas, et seekordsel jõualade võistlusel oli oluliselt rohkem osalejaid kui ainult meestele mõeldud seljaltsurumise võistlusel. Oma võimeid oli tulnud proovile panema 14 jõumeest ja -naist.
Tunnustatud pedagoog ja maadleja, varemgi jõualade võistlusi, sh Isamaalist Fitnessi korraldanud Tiit Madalvee rääkis, et tal tuli mõte kaasata ka naisi ja noormehi, kes pole veel valmis suurte raskustega rinda pistma. Selleks kohandas ta võistluse NATO testi harjutuste järgi.
Esiteks tuli 2 minuti jooksul teha võimalikult palju kõhu­lihaste harjutusi ehk siis istesse tõus selililamangust käed kukla taga sõrmseongus või käed risti rinnal. Seejärel pandi selilisurumisel kangile raskuseks pool tõstja kehakaalust, mis võrdub käte kõverdamisega eestoeng­lamangus.
Käina esimesel jõualade võistlusel oli alla 16aastastest poistest edukaim Henro Orav, teine Eduard Transtok ja kolmas Anti Tamm. Naistest saavutas esikoha Janika Küttim, teine oli Eha Laanbek, kolmas Anneli Veel ja neljas Asta Villmäe. Meestest oli tugevaim Vaiko Kivi, kellele järgnes Silver Laidro, kolmas oli Märten Väärtnõu.
Madalvee selgitas, et NATO testis on ette nähtud ka kahe miili ehk siis 3200 meetri jooks, mis seekord jäi välja. “Sitked noored mehed ja naised, kui asi istub, võib suvepoole ka joosta,” lisas ta.
Võistluse järel ütles Madalvee, et tal oli hea meel vaadata, kuidas noored pingutasid: “Oluline pole esikoht, oluline on soov ja usk püüda parema tulemuse poole. Kui öelda, et ma ilmselt ei jõua, siis tulemust ei tule: võitlema peab lõpuni.”
Hannes Maasel aga avaldas lootust, et see jõualade võistlus sai tuult tiibadesse ja leiab kindla koha keskuse spordikalendris.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411