Teisipäev, mai 30, 2017
 

Hommikukohvil keskenduti lairiba arendamisele

HIIU VALD
Eelmisel nädalal kutsus Hiiu vallavanem Reili Rand ettevõtjad juba neljandat korda hommikukohvile. Seekord Hiiumaa muuseumi Pikas majas toimunud kokkusaamisel osales 14 lairibaühenduse võimalustest huvitatut.
Vallavanem Reili Rand põhjendas teemavalikut sellega, et majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis on väljatöötamisel nn viimase miili meede, mis mõeldud juba väljaehitatud lairibaühenduste viimiseks lõpptarbijateni.
Käina valla näitel andis lairiba lõppühenduste rajamisest ülevaate vallavanem Omar Jõpiselg.
Koos arutleti lairiba vajalikkuse ja perspektiivide üle. Üheskoos tõdeti, et Hiiu vallas ja Hiiumaal tervikuna tuleb kiire interneti kaabli paigaldamise valmiduste rajamisega edasi minna. See tähendab, et uute kommunikatsioonide rajamisel paigaldataks ühtlasi kaablitorustik, mille sisse saab hiljem puhuda valguskaabli.
Vallavanem viitas oma Facebooki postituses, et kiire internetiühendus loob hiidlastele ja siinsetele ette­võtjatele võrdsemad võimalused ning tagab suvehiidlastele internetiühenduse standardi säilimise ajal, mil nad saarel viibivad.
Rand selgitas, et praegu on vald algatanud hetkeolukorra ja vajaduste kaardistamise ning kohtumine ettevõtjatega oli osa sellest. Samuti pöördutakse valla külaseltside poole, et saada ülevaade kiire internetiühenduse vajadusest külades.
“Vajaduste väljaselgitamisel on äärmiselt oluline eri piirkondade inimeste tagasiside, et soovid ning võimalused kokku viia,” kinnitas Rand.
Hiiu vallavanema nõunik Liis Remmelg lisas, et kiire internetiühenduse viimisel lõpptarbijateni peetakse oluliseks koostööd külaseltside
ja külavanematega, kes saavad selleteemalise info vahendamisel abiks olla. Ta kutsus vallaelanikke andma teada oma mõtetest seoses lairiba võimaliku arendamisega oma kodukohas meiliaadressil valitsus@hiiuvald.ee

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411