Reede, mai 5, 2017
 

Hiiumaale tuleb ligi 2000 jalgratturit

www.rattaretked.ee
Roheliste ratta­retkeni “Kuidas elad Hiiumaa” on jäänud vaid kaks nädalat – 19. kuni 21. mai on saarel liikumas paar tuhat jalgratturit.
Roheliste rattaretke korraldaja Tiina Troškin MTÜst Roheliste Rattaretked ütles Hiiu Lehele, et parvlaevadega peaks ülejärgmisel reedel Heltermaale saabuma ligi 1800 ratturit, kes on huvitatud saare kaunist loodusest, ajaloost ja vaatamisväärsustest, samuti kohalikust toidust ja käsitööst.
“Oleks tore kui kohalikud ette­võtlikud inimesed pakuksid oma tooteid retkelistele raja ääres. Ja kindlasti rõõmustab rattureid, kui leidub lahkeid hiidlasi, kes oma koduväravas võimaldavad rattapudeleid puhta ja külma kaevuveega täita. Ühtlasi palume retke raja ääres elavatel inimestel koerad kinni panna,” lausus korraldaja.
Mandril saavad retkelised sõidukid jätta Kiltsi lennu­väljale ja sealt liikuda Heltermaa sadamasse. Veel selle nädala lõpuni saab maksta osalustasu soodushinnaga: 55 eurot täiskasvanu eest, 45 eurot ja perepääsme saab soetada kuni neljale inimesele, kellest vähemalt üks on täiskasvanu ja vähemalt üks on 7–17aastane laps. Koolieelikute osalemine on tasuta. Osalustasu eest saab viitadega tähistatud raja, turvatud laagripaiga, hommiku- ja õhtu­söögid, kontserdid ja keskkonnaprogrammi, matka­varustuse transpordi laagritesse ja lõpupaika ning palju muid toetavaid teenuseid.
Kultuuriprogrammi käigus esinevad laagripaikades ansamblid Vanaviisi ja Dagö ning Ott Lepland. Laagripaigad on Randmäe puhketalus ja Orjakus. Kokku on saarele ringi peale tegeva marsruudi pikkus üle 200 kilomeetri. Valida saab ka lühema teekonna.
Retkelised avastavad Hiiumaad kolm päeva marsruudil Heltermaa–Vahtrepa–Hellamaa–Suursadama–Soera–Palade–Kärdla–Tahkuna–Lõimastu–Randmäe puhke­talu–Reigi–Luidja–Kõpu–Ristna–Vanajõe–Orjaku–Sääre tirp–Suuremõisa–Sarve poolsaar–Heltermaa. Teid liikluseks ei suleta aga saavad olema mõned kiirusepiirangud, autodega liiklejatel palutakse olla tähelepanelikud.
Roheliste Rattaretk toimub juba 28. korda. Hiiumaal on varem käidud ühel korral – aastal 1997. Täpsemat teavet leiab www.rattaretked.ee/

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411