Reede, mai 26, 2017
 

Hiiu Tuul apellatsiooni ei esita

Tallinna halduskohus teatas aprillis, et jätab rahuldamata MTÜ Hiiu Tuul ja eraisikute kaebuse Hiiu maakonna­planeeringu teemaplaneeringu “Tuuleenergeetika” tühistamiseks.
MTÜ Hiiu Tuul kõneisik Inge Talts ütles, et jätavad otsusele apellatsioonikaebuse esitamata.
Kaebuse esitas MTÜ Hiiu Tuul halduskohtusse 14. septembril 2015 ja kohtul kulus otsuseni jõudmiseks rohkem kui poolteist aastat. Talts viitas, et selle aja jooksul on toimunud olulised muudatused seadusandluses ja kohtupraktikas. Ta tõi näiteks, et uue planeerimisseaduse alusel toimub
30 m kõrgemate tuulegeneraatorite rajamine omavalitsuse eriplaneeringu alusel.
Ka on riigikohus teinud otsuse, et planeeringus fikseeritud tuuleparkide koguvõimsus näitab ära, millises mahus kohalikel elanikel tuleb tuulegeneraatorite tööga kaasnevaid riiveid avaliku huvi tõttu taluda ning seda ületada ei tohi.
Lisaks esitas kaitseministeerium tänavu märtsis seisukoha, et tuuleenergia arendusaladele Hiiu maakonnas saab rajada ainult kuni 60 m kõrguseid tuulegeneraatoreid.
“Tekkinud olukorra kaalumise järel otsustas MTÜ Hiiu Tuul kohtuvaidlust selles asjas mitte jätkata. Kasutame uusi avanenud võimalusi Hiiumaa ja tema looduskeskkonna säilitamiseks järgnevates planeerimismenetlustes,” selgitas Talts.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411