Reede, mai 19, 2017
 

Eelnõu: KOVid võiks korraldada parvlaeva- ja lennuliiklust

Riigikogus on töös ettepanek seadusemuudatuseks, mis lubaks omavalitsustel haldusreformi järel vajaduse korral ja lähtudes elanike liikumisvajaduse uuringust korraldada bussitranspordi kaugliine, parvlaeva- ning lennuliiklust.
Praeguse seaduse kohaselt tegeleb omavalitsus ühistranspordiga vaid oma territooriumi piires ning maavalitsuse ülesanne on piiratud maakonnaliinidega.
Võimalik seadusemuudatus on eriti oluline Hiiumaa ja Saare­maa jaoks, kus maavalitsuste sulgemise järel pole praegu selge, kes kohapeal saareelanike huvide eest seisab.
“Mõlemal Eesti suuremal saarel tekib sügisest ilmselt kogu saare suurune omavalitsus ja see suudaks kindlasti olla riigile transpordi korraldamisel võrdväärseks partneriks ning oma inimeste liikumisvõimalusi kõige paremini tagada,” lausus üks muudatuse algatajatest, riigikogu liige Kalle Laanet.
Esitatud eelnõule on alla kirjutanud riigikogu liikmeid kõikidest fraktsioonidest peale Keskerakonna. Küll aga kinnitas Reformierakonda kuuluv Laanet, et on võimalikust seaduse­muudatusest rääkinud keskerakondlasest majandus- ja taristuministri Kadri Simsoniga ning minister on ideed, anda ühistranspordi korraldamine sügisest suuremate ja tugevamate omavalitsuste pädevusse, toetanud.

 

Sildid: , , ,

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Volli͈, saarlane

  Kui Saarte Mängudel oleks võistlusalaks lahtisest uksest sissemurdmine, siis oravad tooksid meie saartele kõik medalid ära.

  Riigihaldusministri aprillikuine kiri maavanematele annab selgesõnaliselt teada:


  Vabariigi Valitsuse otsusest tulenevalt palun, et võtaksite ühistranspordi korraldamise ülesannete üleandmisel maakonnas eestvedaja rolli ja alustaksite viivitamatult läbirääkimisi oma maakonna omavalitsustega, et sõlmida võimalikult kiiresti kokkulepped ühinemiseks mõne olemasoleva ühistranspordikeskusega või uue piirkondliku ühistranspordikeskuse asutamiseks. Erandina on eelnõus ette nähtud erisus Hiiumaal ja Saaremaal. Muudatuse järgi võivad Hiiu ja Saare Maavalitsused hiljemalt 2017. aasta 31. detsembriks sõlmitava halduslepinguga volitada Hiiumaa ja Saaremaa maakonnakeskuseks olevaid omavalitsusüksusi halduslepingu alusel täitma maakonna omavalitsusüksuste nimel asjakohaseid ülesandeid.
  Ühtlasi palun, et riigihalduse ministri ja maavanemate 9. mai 2017 kohtumisel annaksite esmase ülevaate läbirääkimiste tulemustest ning saadaksite 31. maiks 2017 põhjalikuma kirjaliku ülevaate sõlmitud kokkulepetest ja edasiste tegevuste ajakavast.

  ✈️Lennuliiklus on juba praegus maavalitsuste käes ning siin saab tulla ainult saarlaste ja hiidlaste vaheline kisma selle ühe lennuki suuruse ja lennuaja suhtes.

   
   
   
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411