Reede, mai 12, 2017
 

COOP Hiiumaa 110. sünnipäev

Argo Nurs
Helja Kaptein
1907. aasta 9. mail kell 8 avas Kärdla kaubatarvitajate ühing tollases pritsimajas oma esimese kaupluse uksed: nii algas ühistegevus Hiiumaal.
Peaaegu sama kaua, kui on kaubeldud ühistus, küpsetati siin ka leiba. Ühistu tegeles ka toitlustamise ja põllumajandus­saaduste kokku­ostuga.
Praeguseks Coop Hiiumaa nime kandva ettevõtte põhitegevuseks on kaubandus, pagari- ja kulinaariatoodete tootmine. Teisipäeva keskpäeval tähistati kõikides Coopi kauplustes sünnipäeva, kus külastajad said suu magusaks ja meele rõõmsaks teha kringli ja kommidega. Lastele jagati õhupalle.
Coop Hiiumaa juhataja Kaja Antons rääkis, et tema isiklikult on ühistulise ettevõtlusvormi suur fänn, sest kogu nende ärist teenitud tulu jääb Hiiumaale ning suunatakse Coop Hiiumaa ja kogu saare arengusse. “Selleks, et meie ettevõtmistest tulu tuleks, soovin ma Coop Hiiumaale palju toredaid kliente, ilusat ja päikeselist suve!” ütles Antons. Nimelt on uuringud näidanud, et päikesepaistelise ilmaga ostavad inimesed
6 protsenti rohkem. “Algavale turismihooajale vastu minnes jätkugu meie töökal kollektiivil ikka ärgast meelt, vahvaid ideid ja hiidlastele omast huumorimeelt!” oli tema teine sünnipäevasoov.
110. aasta juubelipidustused kulmineeruvad 19. augustil Suuremõisa lossi pargis – tava­kohasel HTÜ liikme­päeval. Praeguse seisuga on Coop Hiiumaal ehk Hiiumaa tarbijate ühistul 970 liiget ehk klientomanikku.
1. märtsil 1957 ühinesid tolleaegse nimega tarbijate kooperatiivid üheks organisatsiooniks – Hiiumaa rajooni tarbijate kooperatiiviks. 1992. a
mais muudeti nimi Hiiumaa tarbijate ühistuks.
Vastavalt põhikirjale on ühistuid alati juhtinud liikmete koosolekul valitud juhatus.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411