Teisipäev, mai 9, 2017
 

Civitan klubi Hiiumaa sai kaheaastaseks

Civitan on rahvusvaheline organisatsioon, mis loodi 1917. aasta märtsis Ameerikas, Alabama osariigis, peamiseks eesmärgiks heategevus. Seega sai Civitan sel aastal juba sajaaastaseks.
Sõna “civitan” tähendab ladina keeles kodanikusõprust. Kuna esimene maailmasõda oli just alanud, sai klubi esimeseks tegevuseks sõdurite ja nende perede toetamine. Euroopasse jõudis Civitan 1922. aastal. Praegu tegutseb ligi 40 maailma riigis juba üle 4000 Civitan klubi. Eestis asutati esimene klubi 1992. aastal Rakkes. Praeguseks on Eestis tegutsevaid klubisid kokku kolm – Rakke, Vihula ja Hiiumaa.
Hiiumaale jõudis Civitan kaks aastat tagasi, kui üks Norra vana­härra, Georg Sverdrup, käis Kassaris ning kohtunud Helin Kääramehega, tutvustas talle Civitan klubi eesmärke ja toimimis­põhimõtteid. Koos leiti, et ka Hiiumaal võiks selline klubi tegutseda.
Helin jagas oma mõtteid Lauka piirkonna aktivistidega, mõte meeldis ja nii see vormistatud saigi. 2015. aasta aprillis registreerisime MTÜ Civitan Klubi Hiiumaa äriregistris. Mais külastasid Hiiumaad Norra klubide esindajad, tuues kaasa spetsiaalselt meile valmistatud lipu ja muud sümboolsed esemed, samuti anti igale liikmele pidulikult üle nimeline Civitan klubi embleemiga nimesilt ja rinnamärk.
Meie klubi loomise aeg langes kokku Lauka raamatu­kogu kolimisega seltsimajast põhikooli ja  külaselts oli nõus tühjaks jäänud ruumid meile välja rentima. Ruume kasutame Norra Civitani poolt meile saadetud taaskasutuskauba müümiseks, müügist saadud tulu kasutame heategevuseks.
Kaupa toob viis korda aastas oma sõiduautoga meile seesama vanahärra Georg, kes sai jaanuaris juba 92 aastaseks. Kord pooleteise aasta jooksul käivad meil külas ka Norra Civitani klubi liikmed, kes toovad bussiga ühtlasi suurema koguse taaskasutus­esemeid kaasa.
Hiiumaa Civitan Klubil on praegu 18 liiget, kes saavad kokku kord kuus, et arutada edasisi plaane ning sorteerida ja välja panna uut kaupa. Oleme teinud endale ka Facebooki kodulehe, mille kaudu jagame infot müügipäevade ja muude tegemiste kohta, nii et otsige sealt üles Civitan Klubi Hiiumaa ja hakake meie fänniks, et olla kursis meie tegemistega. Olgu öeldud, et kõiki töid tehakse oma vabast ajast ja tahtest ning loomulikult ka selleks, et ühistegemised pakuvad meile palju rõõmu ja tegutsemislusti.
Ja milliseid heategusid me siis seni teha oleme jõudnud? Eelmisel kevadel toetasime rahaliselt Lauka põhikooli 9. klassi lõpuekskursiooni, Equadori minevat vahetus­õpilast Triin Jürimäed, Kärdlas Allika tänava kortermaja, millel torm katuse minema viis, ning Hiiu valla sotsiaalkeskuse lastekeskust. Asjadega oleme toetanud Tohvri hooldekodu, kuhu viisime ratastoolid ning Lauka põhikooli ja Vigri lasteaeda, kes said omale uued plokk­flöödid. Kõrgessaare kunstiringile ostsime värve, pintsleid ja pabereid ning sotsiaalkorteri elanikele kinkisime voodi­pesu, lisaks oleme teinud palju väiksemaid annetusi. Norra Civitanilt saadud kangas­telgedel on meie klubi liige Kaie Käär juba päris mitu vaipa valmis kudunud ning nende müügist saadud tulu läheb Hiiumaa mudeliklubi noorte rahvusvaheliste võistlussõitude toetamiseks.
Sel aastal on meie müügipäevad laupäeviti kell 12–14. Nii et tulge meile külla Lauka seltsimajja, sest koos saame Hiiumaad paremaks muuta!
Kui tunned, et heategevus pakub meelerahu ka sinu hingele ja soovid meiega liituda, võta ühendust!
Tiia Niinemäe
Civitan klubi Hiiumaa

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411