Reede, mai 5, 2017
 

Aino Kallas maailma südames

repro
Möödunud nädalal, 27. aprillil esitleti Helsingis Soome kirjanduse seltsi saalis Aino Kallase (1878–1956) elu­lugu “Aino Kallas – maa­ilman sydämessä”.
Soome ja Eesti ühine kirjanik Aino Kallas veetis 1920. ja 1930. aastate suved Kassaris. Kallase Hiiumaa ainelised teosed “Reigi õpetaja” ja “Hundimõrsja” kuuluvad tema loomingu paremikku.
Aino Kallase elulugu aitab mõista ka tema teoseid, sest nende kirjutamiseks sai ta tihti inspiratsiooni oma­enda elust. Kallas oli kirglik loojanatuur, kelle eraelus oli palju traagikat, nelja lapse ja abikaasa surm, pagulus. Kallas saavutas küll erakordse rahvusvahelise tuntuse, kuid samas tundis, et teda ei pea päris omaks ei Soome ega Eesti. Juurtetuse tunne kajastus ka kirjaniku loomingus.
Lisaks Aino Kallase elule ja loomingule käsitleb vastilmunud elulugu 20. sajandi poliitilist ja kultuurilist õhkkonda Eestis, Soomes ja Euroopas. Eluloost selgub ka, et Soomes ja Eestis on arusaamad ja käsitlused Aino Kallase elust ja loomingust olnud üllatavalt erinevad. Kirjaniku elulooraamatu autor on Silja Vuorikuru, kes on kirjutanud Aino Kallase loomingust ka oma väitekirja..
JÄRVI KOKLA

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411