Reede, mai 19, 2017
 

Ago Eller arendab ettevõtet oma rahaga

Helja Kaptein
Käina keskele, kunagise Hiiumaa EPT garaažiboksidesse ehitas noor ettevõtja Ago Eller (29) oma autoremonditöökoja.
OÜ Remavo juhatuse liige Ago Eller seisab keset suurt töökoda, kus veel üht-teist vaja ehitada-viimistleda-kõpitseda. “Ruumid on enda omad ja remonti teen samuti ise – nii, kuidas oma rahakott lubab,” selgitab noormees.
Ettevõtlusega alustamiseks ta toetust pole küsinud. “Ei taha pärast hakata projekti­aruandeid kirjutama ja aru andma, kuhu raha panid ja mida tegid,” selgitab ta.
Ka laenu ei plaani ta võtta: “Mida vähem laene, seda parem ja kui on enda raha, siis ei pea kellelegi aru andma.”
Töökoda on juba enam-vähem korras, olmeruumid on veel välja ehitamata. Esmalt tuli mõned vaheseinad lammutada, et kitsast garaaži­boksist saaks ruumikas töökoda. Seejärel vahetada aknad-uksed, soojustada põrandad ja seinad. Ka lagi on soojapidavaks muudetud ja valgustus seatud vastavalt töö iseloomule.
Keset ruumi laiutab uus neljatonnise võimsusega tõstuk, millega saab tõsta isegi väiksemat sorti kaubikuid. Töökotta mahub korraga neli-­viis masinat ja talvel on remonditöid soojas garaažis mõnusam teha.
Esialgu üksinda
Mõte tegeleda autoremondiga pole Ago Elleri jaoks uus. Juba pisikese poisina on ta auto­juhist isa Avo käe all nii mõndagi õppinud. Nii sai selgeks mootor, selle vead ja sõidu­oskusedki jäid kiiresti ja kergelt külge. Mõnda aega töötas ta mandril nii autode lammutuse juures kui remontis autolukksepana diiselautosid.
Kui elutee teda tagasi kodu­saarele tõi, otsustaski ta siinsel turul olevale n-ö tühjale kohale rajada oma firma. Ettevõtte põhitegevuseks on autode keretööd ja keevitamine ning diiselautode pihustite, diiselmootorite remont. “Hiiumaal on vähe neid töökodasid, kus keretöid tehakse, samuti ei taheta diisel­autosid eriti remonti võtta,” ütleb ette­võtlik noormees. Ta teab, et diiselküttega autosid  Hiiumaal jagub ja tööpuudust ilmselt ei tule.
Autosid võibki juba remonti tuua, vaikselt alustab ta tööga, jätkades samal ajal tasapisi ruumide väljaehitamist. Esialgu tegeleb ta ise ka varuosade hankimisega ning töötab töökojas täiesti üksi.
Kuigi ettevõtja on uus, on OÜ Remavo asutatud ammu, jäänud pojale manalateele läinud isast. Poeg Ago hakkas ettevõtlusega tõsisemalt tegelema alles sel kevadel.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411