Teisipäev, aprill 18, 2017
 

Üleeestilise noorkotkaste orienteerumismängu võitsid põlvalased

HELJA KAPTEIN
Vabariikliku noorkotkaste orienteerumismängu võitis Põlva maleva esindus, saarlased jäid teiseks, hiidlased olid 15 võistkonna arvestuses seitsmendad.
Eelmisel nädalavahetusel võis Kõpu poolsaare metsades ja teepervedel silmata linte-nööre ja erivärvilisi tähiseid ning liikumas helkur­vestides poisse – toimus nooremate noorkotkaste vabariiklik orienteerumismäng.
Tänavu oli osalejaid üllatavalt palju – oma võistkonna oli välja pannud 14 malevat, lisaks 15. Hiiumaa noorkotkaste võistkond – kokku lahendas kontrollpunktides antud ülesandeid 60 noorkotkast.
Matkamängul pani oma paremuse seekord maksma Põlva maleva esindus. Nende kannul olid jälitajatena Saaremaa noorkotkad ja pronksmedalid said kaela noorkotkad Harjumaalt.
Võidukad põlvakad
Võitjavõistkonna liige Sten-Marten Helerand rääkis, et orienteerumas käib tihti, sportida meeldib, aga samas läheb ka õppimine hästi.
Ülesannetest meeldis põlvakatele kõige rohkem vee keemaajamine lõkke kohale riputatud katelokis, kõige raskem aga oli tähtpäevadele õige kuupäeva leidmine.
Kaitseliidu Põlva maleva noorteinstruktor Maive Tõemäe rääkis, et noor­kotkad, kes kõik on Vastse-Kuuste rühmast, võistlesid mullu maakondlikul matkamängul enam-vähem samas koosseisus.. Vanemad neist osalesid mullu kevadel ka maakondlikul sõjalis­sportlikul rännakul. Üks neist, Oskar Simso, aga osales ka märtsis salgapealikute koolitusel välilaagris.
“Samuti on kõigil meie rühmadel võimaldatud osaleda orienteerumisklubi Kobras orienteerumisteisipäevadel ja Vastse-Kuuste noorkotkad on seal käinud päris aktiivselt,” lisas Tõemäe. Samad poisid olid väljas ka mullu kevadel Põlva noorkotkaste orienteerumisvõistlusel.
Noorkotkaste saatjaks oli seekord Vastse-Kuuste rühma­pealiku abi Janno Simso.
Hiiumaa noorkotkaste au kaitsesid Karmo Silm ja Rihard Küttim Lauka rühmast ning Aleksander Laaniste ja Henri Lepik Kärdla Droonide rühmast. Nende lõpptulemus oli igati hea, sest 15 võistkonna arvestuses said nad seitsmenda koha.
Osalejate muljeid
Kuigi poiste kasv ja oskused on veel meheks sirgumise poole peal, jagus nutikust piisavalt. Mängu lõppedes nentisid nii mõnedki osalejad, et ülesanded kontrollpunktides olid rasked, aga kokkuvõttes oli tore päev.
Rapla noorkotkaste instruktor Leho Rohtla rääkis, et nende poistele võistlus meeldis, kuigi suure hooga alustatud raja lõpuks ind rauges. Nii lõpetati võistlus kaheksanda kohaga.
Rohtla rääkis, et rajal tuli tempot hoida ja kella vaadata. Eriti meeldis Rapla poistele ülesanne, kus tuli ronida köite ja võrgu peal, talle endale meeldis matkavarustuse tundmise kontrollpunkt, aga ka keskkonnateemaline kontrollpunkt, kus tuli loomi ja linde määrata topise järgi. Samuti oli väga põnev ronida Kõpu tuletorni tippu ja seal kaugusi määrata.
Kokkuvõtteks ütles Rohtla, et võistlusmäng oli väga õpetlik ja täiesti teistsugune kui varasemad.
Kui Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm palus tõsta käe, kes soovib järgmisel korral sarnasel võistlusmängul osaleda, tõusis kätemeri.
Hiiu Lehele ütles Tamm, et selline mäng annab poistele uue kogemuse, kuidas töötada meeskonnana. “See on paras harjutus, et päeva jooksul saada meeskonnana hakkama ja olla edukas,” kinnitas Tamm.
Noorkotkaste matkamänge korraldatakse Eesti eri kohtades, kuna nii näevad noored Eestimaad ja saavad ringi käia erinevais paigus. “Hiiumaa on eriti eksootiline maa, kus paljud pole käinud. Samuti oli praamiga sõit elamus omaette – selgub, et paljud noored on käinud Soomes, Rootsis, Egiptuses, aga mitte Hiiumaal,” nentis Tamm.
Ta tunnustas ka orienteerumismängu ettevalmistajaid, öeldes, et kontrollpunktid olid väga hästi ette valmistatud.
Nooremate noorkotkaste matkamängu korraldatakse üle aasta.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411