Teisipäev, aprill 18, 2017
 

Teede ja tänavate remondist Hiiu vallas

Peep Lillemägi | Hiiu Leht
Hiiu vallas on tänavu plaanis teid-tänavaid remontida investeerimislaenu toel. Laenu suurus sõltub riigihankest, mille lõpptähtaeg on 26. aprillil kell 10.
“Koostöös vallavolikogu ehitus- ja keskkonnakomisjoniga sai paika remonttööde tehniline kirjeldus, mis reguleerib, kus ja missuguse tehnoloogiaga töid tegema hakatakse,” selgitas Hiiu valla majandusosakonna juhataja Liili Eller sotsiaalmeedias.
Neli tänavat remonditakse
Põhjalikult remonditakse Hiiu, Väike-Sadama, Kooli ja Uus tänav. Hiiu tänav Heltermaa maanteest kuni Eha tänavani pinnatakse, alates Eha tänava ristmikust kuni Keskväljakuni kaetakse tänav asfaltbetooniga. Hiiu tänava ehitus toimub koos projekteerimisega ja tänava kordategemise käigus laiendatakse staadioni parkimis­ala.
Kooli tänava korrastamine hõlmab lisaks sadevete­süsteemi ehitamist, Uus tänav saab uue katendi alates Kalda tänava ristmikust kuni Keskväljakuni.
Korda tehakse ka kooli­maja tagune Viigri kohviku juures asuv u 1000ruutmeetrine parkla, ühtlasi rajatakse sealt kõnnitee kooli tagahoovini.
Kolm teed tolmuvabaks
Tolmuvabaks muudetakse Nõmmerga tee Kõrgessaares ning Linnumäe ja Marja tänav Kärdlas. Nõmmerga tee aluseks kasutatakse Kärdla tänavatel vee- ja kanalisatsioonitorustike paigaldamise käigus asfaldi freesimisel üle jäänud freespuru, katend tehakse 2,5kordse pindamisega. 2,5kordne pindamine tehakse ka Linnumäe ja Marja tänaval.
Ka kevadised nn aukude lappimise tööd on vallal tellitud ja tehakse ära kohe kui ilm paraneb. Lisaks hööveldatakse valla kruusateid kaks korda aastas ja veetakse neile peale kruusa. Kahe omavalitsuse, Kärdla linna ja Kõrgessaare ühinemise järel on igal aastal väljaspool Kärdlat parandatud vähemalt kolme kruusateed. Täpne tänavuste kruusateede valik selgub peale kevadist paikvaatlust.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411