Teisipäev, aprill 4, 2017
 

Sotsiaaltöötaja – väga tore amet

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Hiiumaa aasta sotsiaaltöötaja au­nimetuse saanud Ülle Silivälja leiab, et see on üks tore amet.
Neljapäeval tunnustati Hiiumaa sotsiaaltöötajaid ja nende koostööpartnereid. Kõrgessaare päevakeskuses tähistas saalitäis sotsiaal­töötajaid oma päeva ja tänas tublimaid tehtu eest.
“Teie töö on tihti selline, mida ei märgata, aga olete usinad kui mesilased,” kiitis vallavanem.
Hiiu maavanem Riho Rahuoja ütles, et tublimatest tublimate selgitamine on igal aastal järjest raskem. “Tahaksin tänada kõiki, aga kõigi teie abiga selgitame välja ühe töötaja, kes seekord tunnustuse saab,” ütles maavanem.
Aasta sotsiaaltöötajaks valiti 20 aastat Hiiu valla sotsiaal­keskuse lastekeskuse kasvatajana töötanud Ülle Silivälja, aasta koostööpartneriks puuetega inimestele töötamisvõimaluse loonud MTÜ Jääk ja Praak.
Tublimatest tublimad
Hiiu vallavanem Reili Rand ütles, et on teatud elukutsed, kus võid omandada vastava hariduse ja teadmised, kuid arstid, pedagoogid ja sotsiaal­töötajad on need, kes ilma teatud loomupäraste isikuomadusteta hakkama ei saa.
Ülle Silivälja kohta on kolleegid kirjutanud, et ta ei tea, mis on hinnaalandus ja seda nii töö- kui eraelus. “Seadnud eesmärgid, viib ta need ellu ja pole olemas võimalustki, et kusagilt saab midagi järele anda. Eesmärgi poole liikudes ei saa keegi kõrvale jääda ja kõik, kes vähegi protsessiga seotud, peavad panustama sarnaselt,” seisab esitluskirjas.
Samas tõdetakse, et õnnelikud on need, kes selle hapra naisega kokku puutunud.  “Hoolimine, julgustav sõna, usaldusväärsus – nende oskustega saab ta kõik oma paati ja koos tehakse imet.”
Silivälja ütles, et ilusad sõnad, mis tema kohta öeldi, olid päris õiged: “See oli mulle ootamatu tunnustus, aga olengi habras ja nõrguke, kuid mul on pealehakkamist ja sitkust.”
Värske aasta sotsiaal­töötaja 2017 lisas, et tihti tunduvad paljud asjad rasked, aga kui ikka on vaja, siis ta proovib ja proovib ja lõpuks saab hakkama.
“Aitäh, et me kõik oleme olemas ja teeme seda tööd, mis on väsitav, aga väga tore!” tänas ta tunnustuse eest.
Innovaatilised ideed
MTÜ Jääk ja Praak on Hiiu valla sotsiaalkeskuse väga oluline koostööpartner, teatas maavanem tunnustuse üleandmisel.
Võib öelda, et ühingu eestvedajad Helin Juhe ja Liisi Mäeumbaed, on lausa pioneerid, olles terves maa­konnas ühed vähesed sotsiaalse ettevõtluse rajajaist. Nad on võtnud oma missiooniks aktiivselt kaasata oma tegevusse Hiiu valla sotsiaalkeskuse erivajadustega kliendid. Nad otsisid ja leidsid rahastuse tegevustoas ümberehitustöödeks. Tänu sellele sai kasutusele võtta teise korruse, kus nüüd asuvad tööruumid. Samuti paigaldati hoonesse tuletõkkeuks ja rajati väline varutrepp, mis suurendab keskuse töötajate ja klientide turvalisust.
Praeguseks pakub MTÜ Jääk ja Praak keskuse erivajadustega klientidele kümmekonda töökohta. Juhendajate abiga teevad nad tööstuste ülejääkidest praktilisi ja isikupäraseid tooteid: kinkekotte, paja­lappe, kuumaaluseid jms.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411