Reede, aprill 7, 2017
 

Puutöökonkurss tõi saarele kolm preemiat

erakogu
Koos märtsikuuga lõppenud Lusika­konkursil pääsesid esikolmikusse kaks hiidlase Silver Treimani valmistatud lusikat.
MTÜ Tuhala ajaloo- ja kunsti­kamber korraldas koostöös Maalehega puutöökonkursi, mille teemaks lusikas. Konkurss toimus kahes kategoorias: arhailine ja modernne, kummaski kategoorias võis üks autor esitada ühe töö. Konkursi tingimused avaldati Maalehe lisas Targu Talita ja võitjaid autasustati 28. märtsil kui riigimetsa majandamise keskuse peamajas Tallinnas Toompuiestee 24 avati konkursi­tööde näitus.
Hiidlase Silver Treimani lusikas “Kadak” pälvis peapreemia arhailises kategoorias ja tema lusikas “Labidas” tunnistati žürii poolt modernses kategoorias teise koha vääriliseks. Auhinnaga “Segane Rebane” pärjatud lusika “Leiger” autor Lauri Jäälaid on samuti seotud Hiiu saarega. Konkursil osales ka meie puutöömeister Ivo Vaks ühe tööga kummaski kategoorias. Hiiumaa firma Weel OÜ pani välja eripreemia lusikale “Pühapäeva moosikühvel” kaunikujulise vormi eest.
Konkursil on veelgi puutumusi Hiiumaaga – seitsme­liikmelise žürii koosseisu kuulus Hiiumaa ametikooli puit- ja kiviehitiste restauraatori põhi­õpetaja Andres Veel.
Konkursile saadeti 67 erineva meistri poolt valmistatud 84 lusikat. Kõige vanem osaleja oli 84aastane Endel Leiten Tartust, kõige noorem kümne­aastane Nikolai Butenko
Kiviõlist.
Info saadeti ka koolide tööõpetuseõpetajate meililisti ja konkursil osales viis üld­hariduskooli: Aegviidu, Harmi, Kõpu, Johannese kool Rosmal ja Kiviõli vene kool, kust lusika saatis konkursile 32 õpilast.
Margit Miller Tuhala ajaloo- ja kunstikambrist selgitas, et konkursiga soovitakse propageerida traditsioonilisi puukäsitööoskusi.
Näitus RMK peamajas jääb avatuks 12. maini ja peale seda on veel viis kohta avaldanud soovi näitust enda juurde saada. Kui rändamine läbi, antakse lusikad üle Eesti ajaloomuuseumile.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411