Reede, aprill 28, 2017
 

Parimat lahendust otsitakse töötubades

erakogu
Teisipäeva, 2. mai õhtupoolikul toimub Kärdlas kaks töötuba, kuhu on arvamust avaldama oodatud kõik aktiivsed inimesed, kes valmis kaasa mõtlema kaasaegse Kärdla Keskväljaku loomisel.
Esimene töötuba leiab aset pärastlõunal Hiiumaa gümnaasiumis ja selles osalevad õpilased. “Esitleme lühidalt keskväljaku rajamise võidutööd ja viime läbi mõtteharjutuse kohtumispaikade teemal,” selgitas Hiiu valla arenguosakonna juhataja Monika Pihlak. Seejärel minnakse noortega koos keskväljakule ja arutletakse, milliseid tegevusi üks linnaväljak peaks võimaldama.
Samal päeval kell 17.30 on Kärdla kultuurikeskuses avatud töötuppa oodatud kõik huvilised. Sealgi esitletakse lühidalt võistlustööd ja räägitakse kohtumis­paikadest linnaruumis. Vaadatakse näiteid mujalt maailmast ning väiksemates rühmades arutletakse keskväljaku võimaluste, välja­kutsete ja prioriteetide teemal. Töötubades pakutakse ka kergeid suupisteid.
Töötubade korraldajad on Hiiu vallavalitsus koos 2015. aastal EV100 raames toimunud arhitektuuri­konkursi võidutöö autorite Oskar Ivarssoni ja Martin Allikuga Rootsi arhitektuuri­büroost Mareld Landskaps­arkitekter ning Andreas Lyckeforsiga firmast Bornstein­Lyckefors.
“Oodatud on kõik Kärdla ja Hiiumaa elanikud, kuulamaks ja aru saamaks, mis keskväljakul plaanis, ühtlasi on see võimalus anda edasi omi mõtteid. Koosolemine toimub töötoa vormis selleks, et vahetada mõtteid ja saada sisendeid kohalikelt elanikelt,“ selgitas valla­valitsuse arendusjuht.
Monika Pihlak märkis, et Kärdla keskväljaku lisamine piirkonna konkurentsivõime tugevdamise (PKT) programmi Hiiu maakonna tegevuskavasse sai Hiiumaa omavalitsuste liidu heakskiidu ning maakondliku hindamiskomisjoni ettepanekul tõusis proriteetsuselt esikohale. Varem oli sel positsioonil Eesti toidu avastuskeskus, mida sooviti rajada Kärdla sadamasse.
Projekti keskväljaku uuendamiseks saab Hiiu valla­valitsus esitada Ettevõtluse arendamise sihtasutuse PKTprogrammi järgmisesse taotlusvooru.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411