Teisipäev, aprill 18, 2017
 

Õpilastööde konverents: beebidest linnulauluni

Helja Kaptein
Aprilli algul Palade loodushariduskeskuses toimunud õpilastööde konverentsil olid esindatud kõik Hiiumaa koolid ja kokku kuulati 15 väga erinevat ettekannet enneaegsetest beebidest noodistatud linnu­lauluni.
Paarkümmend aastat kestnud keskonnaalased konverentsid on alati silma torganud mitmekülgse  teemadevalikuga, nii ka seekord.
“Keskkonna alla kuulub kõik, mis meid ümbritseb, alates koolikiusamisest, Hiiumaal elanud aadlike vappidest kuni ehete valmistamise ning värvimis- ja koka­raamatuteni välja,” selgitas konverentsi korraldanud Palade loodushariduskeskuse juhataja Karin Poola.
Eriti jäi talle seekord meelde Helen Maimani töö “Nooti püütud linnulaul”, mille aluseks Erik Kumari päevikud, milles linnulaul nootides kirja pandud. Muide, Helen, kelle töö juhendajaks on ema Anne-Reet Maiman, on püüdnud neid viise ka viiulil mängida.
Veel jättis Poolale sügava mulje Gerit Kala töö “Kooli­kiusamine Lauka põhikoolis”, kus õpilased ise teevad uurimistööd, leiavad kiusamise põhjuseid ja püüavad kiusamist vältida. Selle uurimistöö juhendajaks oli õpetaja Krista Rannast.
Esile tõstis ta ka tõsise uurimistöö, mille autoriks Emma Kaups Hiiumaa gümnaasiumist. Kaups uuris enneaegsete laste sündi ja edasist elu ning tema juhendaja oli Riina Tamm Hiiumaa haiglast.
Samuti tõi Poola esile Hiiumaa gümnaasiumi õpilase Sander Kaevatsi töö “Energia­jookide mõju VII–IX klassi õpilastele”. “See on põnev ja vajalik teema,” nentis Poola. Töö juhendajateks olid Kärdla kooli õpetaja Kersti Lüsi ja Karin Poola ise.
Kokkuvõttes tegi tänavuse konverentsi põnevaks see, et käsitleti väga erinevaid teemasid, mida varem pole puudutatud. Eriline oli ka see, et õpilased uurisid oma kaaslaste arusaamu ja käitumist.
Poola rõhutas õpetajate ja juhendajate olulisust niisuguse sündmuse korraldamisel. “Ilma nendeta ei saaks konverents toimudagi, on ju see läbi ja lõhki meeskonna­töö,” ütles Poola, kellele konverentsi korraldamisel oli abiks Liisi Mäeumbaed.
Keskkonnaalaste uurimistööde õpilaskonverents on mõeldud Hiiumaa koolide õpilastele oma uurimustööde esitamiseks. Poola sõnul on see sarnase mõtteviisiga õpilaste kokkusaamiskoht – osalejate vahel tekib kontakt ja üksteisemõistmine. “Teadusinimeste ettekanded on samuti toredad, aga siin räägivad õpilased üksteisele ja saavad ka tagasisidet ning tundub, et see meeldib neile,” ütles Karin Poola.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411