Reede, aprill 21, 2017
 

Linnukasvatus pakub huvi

Harda Roosna | Hiiu Leht
11. aprillil Kõpu rahvamajas toimunud linnukasvatajate infopäeva vastu oli huvi päris suur – linnukasvataja Janek Pritsi soovitusi tuli kuulama 18 huvilist. Üks tuli isegi kohale Märjamaalt, teine, kes elab Läänemaal ja oli samuti infopäevast huvitatud, jäi kahjuks haigeks ega osalenud.
“Ma olin täiesti üllatunud, et linnukasvatuse vastu nii suurt huvi tuntakse,” ütles infopäeva korraldanud Tiit Männamaa, kelle Uue-Hendriku linnufarm on üks Hiiu saare suurimaid ja mitme­kesisema linnuvalikuga – kanad, vutid, haned, pardid, faasanid, paabulinnud.
Märjamaa Sillaotsa talu peremees Mart Martma, kelle vanaema on pärit Paladelt, ütles, et tema eesmärk oli saada infot ja mõttevahetust, et koguda lisaenergiat uute mõtete ja plaanide edasiarendamiseks. “Oleme oma ettevõtmisega kuhugimaale jõudnud ja see tiksub sedasi, aga et kuhugi edasi minna, on vaja värsket energiat ja infot, et oma mõtteid edasi seada” selgitas ta, mille järele ta Kõppu tuli. Sillaotsa talu peab kanu, hanesid, parte ja vutte.
Küsimusele, kas linnu­kasvatus on pigem hobi või võiks see olla ka elatusvahend, vastas Martma, et korraliku sissetuleku saamiseks peab lindude arv olema suur. “Meie pereettevõte ei too praegu nii palju tulu, et võiksime sellest ära elada,” ütles ta. “See on abikaasa Viire hobist välja kasvanud ettevõte, millele ma enam peale maksma ei pea,” naljatas Martma.
Janek Prits rääkis lindude pidamisest, linnugripist ja muudest linnuhaigustest. Päeva teine pool kulus arut­eludeks.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411