Reede, aprill 7, 2017
 

Laskesportlased lõpetasid hooaja

ELMET ORASSON
Pühapäeval peeti Käina spordikeskuses õhkrelvadest laskmise võistlus Ervin Norgani mälestuseks, mis ühtlasi lõpetas ka laskevõistluste hooaja Hiiumaal.
Ervin Norgani mälestuseks peeti võistlus kümnendat korda. Tänavu osales kaks laskjat vähem kui mullu. 30 osalejale anti võistluse jooksul 34 starti, sest neli võistlejat lasid kahest eri relvast. Meestest oli võistluse parim õhupüssist laskja Kalmar Tikerpuu, naistest Olivia-Stella Salm, noortest Toomas Kirss ja toelt lasi püssist parima tulemuse Miko Sedrik.
Õhupüstolist laskmisel oli edukaim mees Rain Raidma ja naistest Heili Lepp. Ühe lasu võistlusel olid täpseimad püssiga Elmet Orasson ja püstoliga Aimar Hansen.
Karikad kodusaare laskjatele
Ervin Norgan oli innukas Hiiumaa laskesportlane, kes ühes Ahto Heiloga algatas 2003. aastal laskespordivõistlused õhupüssist veteranide rändkarikale. Kahe mehe väljapandud karikas ringleb kodusaare laskjate seas siiani. Võistlusel võivad osaleda kõik soovijad, kuid tavapäraselt ringlevad karikad nais- ja mees­laskuritele vaid kodusaare
sportlaste seas. Karikatelt saab lugeda, et esimesed võitjad olid 2003. aastal Annika Koppel ja Ahto Heilo.
“Seekordsel võistlusel korrati nii isiklikku rekordit kui lasti häid seeriaid,” oli Hiiumaa laskespordiklubi president Aimar Hansen rahul. Oma tipptulemust kordas Kalmar Tikerpuu ja Annika Koppel lasi parima seeria, omaenda maksimumist jäi tal puudu vaid üks silm.
Rändkarika püssilaskmises saigi naistest seekord Annika Koppel, tema tulemus 363 silma 400st. Meestest oli 564 silmaga 600st parim Kalmar Tikerpuu, kes kordas mullust tulemust. Noortest tegi ilusa tulemuse Miko Sedrik, lastes seeria 99, 99, 100, 97 ehk kokku 395 silma võimalikust 400st. “Viimases voorus hakkas ilmselt väsima, aga igati väga hea tulemus,” kiitis Hansen.
Hansen, kes on Hiiumaa laskespordi üks eestvedajaid, nentis, et Hiiumaal on häid laskjaid ja eriti teevad rõõmu noored: “Juurdekasvu on, kuigi võiks olla rohkem tüdrukuid, kes selle alaga tegeleksid.”
Hiiumaa laskjatel on ees veel üks võistlus Tallinnas “Männiku Õhk”, mis sel nädala­vahetusel lõpetab kogu õhkrelvade hooaja.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411