Teisipäev, aprill 25, 2017
 

1. mail on Kärdla linna päev

| Hiiu Leht
Esmaspäeval, 1. mail on Kärdla linnal 79. sünnipäev. Sünnipäevale on kutsutud kõik – nii Kärdla elanikud, kogu Hiiu valla elanikud, teiste Hiiumaa valdade elanikud kui ka saare külalised. Ka vanusepiirangut pole ja Hiiu vald on hoolitsenud selle eest, et huvitavaid tegemisi jaguks kõigile.
Päev algab Keskväljaku otstarbe ümbermuutmisega liiklussõlmest millekski muuks – ajavahemikul kella 8–16ni on väljak autoliikluseks suletud. Esmalt alustab väljakul kevadlaat, kus lettidel on rõivaid ja jalanõusid igaks otstarbeks. On ka kangamüük ja käsitöötänav, osta saab söögipoolist, nii magusat kui soolast, kohvi ja praetud kartuleid.
Keskväljak kujuneb ka spordiplatsiks, kus keskpäeval antakse stardipauk 27. Kärdla linna jooksule. Seda on ikka joostud 1. mail, et talveväsimus kiiremini kevadise erksuse vastu välja vahetada. Lapsed jooksevad lühikest maad ja mängivad osavusmänge.
Kabesportlased teevad ajugümnastikat kell 10 kultuuri­keskuses, kus Ida-Kärdla ja Lääne-Kärdla vaheline kabematš toimub tänavu 14. korda ehk 2004. aastast alates. Aastate arvestuses juhib praegu Lääne Ida ees 7:6. Seega on kultuurikeskuse keldris oodata tasavägist võistlust.
Pärastlõunaks kolib aktiivne tegevus kultuuri­keskuse suurde saali, kus valla isetegijad näitavad, mida oskavad. On laulu, tantsu ja näitemängu; esinemisrõõmu ja nautimislusti.
Sünnipäevapeo lõpuossa jäävad luuleraamatu esitlus ja kunstinäitus.
Täpsemalt saab lugeda kõigest sellest reklaam­plakatitelt, Facebookist ning Hiiu valla kultuuri ja vaba aja keskuse kodulehelt.
Hiiu valla kultuuri ja vaba aja keskus

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411