Teisipäev, märts 7, 2017
 

Värbkakk juba huikab

Kaarel Kaisel
Värbkakk on Eestimaa pisim kakuline ja nende laulu on ju­ba looduses kuulda.
Keskkonnaagentuuri eluslooduseseire spetsialist Rein Nellis rääkis, et viit värbkakku kuuldi vilistamas Saaremaal Viidu röövlindude seireala kolmel kontrollitud pesitsusterritooriumil. Värbkakud hakkavad praegu laulma umbes kell 17.30 ja lõpetavad pimeduse saabudes. “Kakkude laulu kuulamiseks on praegu väga hea aeg. Emased saavad endale laulvate poissmeeste hulgast sobiva kaasa valida,” selgitas Nellis.
Märts on kakkude jaoks laulmise tippaeg. Ka jaanuaris võib juba mõnel soojemal õhtul laulu kuulda, kuid siis lauldakse ikka lühidalt ning rohkem hiirte ja naabrite tervitamiseks. Kevade edenedes muutub laulmine intensiivsemaks, lauljaid tuleb juurde ja laulmise aeg pikeneb. Aprillis hakkab laul jälle vaibuma, sest siis on juba pojad toita ja aktiivne viljastamisperiood on möödas.
Osadel liikidel esineb aktiivsem laulmisperiood ka sügisel, kui samasuvised noorlinnud endale sobilikke elupaiku otsivad. Siis peavad juba territooriume hoidvad linnud uute tulijate tõttu oma territooriumi lauluga markeerima.
Kuidas värbkaku laulu ära tunda, saab kuulata Eesti
ornitoloogiaühingu veebi­lehelt www.eoy.ee

Valdo Jahilo
keskkonnaagentuur

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411