Reede, märts 10, 2017
 

Tiina tantsijad naasid laureaaditiitliga

Tiina Kaev
Nädalavahetusel võtsid Raplas oma­vahel mõõtu võimlejad üle Eesti. Tt-stuudio I rühm saavutas laureaaditiitli neljanda vanuseastme liikumisrühmade kategoorias.
Eesti koolispordi liidu (EKSL) võimlemisfestivalil on Tiina Tantsustuudio (Tt-stuudio) liikmed osalenud juba aastaid.
“Kui tantsijatelt küsida, kas tänavu Raplasse läheme, siis kuuleb vastuseks, et ikka läheme, see ju nagu traditsioon,” rääkis tantsijate juhendaja Tiina Kaev.
Nii ei jäänud vahele ka see aasta, kuigi suurem osa rühmasid on ametis valmistumisega suviseks tantsupeoks ja samal ajal käivad viimased proovid etenduse lavale­toomiseks 15. märtsil.
Tt-stuudio esimene rühm võttiski ette teekonna Raplasse, et meie lippu kõrgel hoida ja tegi seda väga edukalt. Nad esindasid võimlemisfestivalil Hiiumaa gümnaasiumi ja olid võistlustules uhiuue tantsuga, mida kodusaarel veel keegi näinud ei olegi.
“Kostüümidki tulid õmbleja käest alles reede õhtul,” rääkis Kaev. Tants kannab pealkirja “Eneseotsinguil – midagi ei leidnud…” ja selle autor on Tiina Kaev, kuid tantsu valmimise ja lõpliku koreograafia väljakujunemise protsess oli suur koostöö tantsijatega.
“Koos katsetasime erinevaid kombinatsioone ja arendasime mõtteid edasi ning leidsime efektseima, huvitavaima või kontrastseima lahenduse,” meenutas Kaev tantsu sünniprotsessi. Muuseas, ka kostüümilahendus on tantsijate endi idee.
Kokku oli erinevates kategooriates ja vanuseastmetes võistlemas 25 etteastet üle Eesti.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411