Reede, märts 3, 2017
 

Sõru-Triigi parvlaevaliini hakkab maist teenindama AS Kihnu Veeteed

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium sõlmis ASga Kihnu Veeteed otse­lepingu Sõru–Triigi parvlaevaliini teenindamiseks.
Ettevõte hakkab liini teenindama spetsiaalselt Saaremaa ja Hiiumaa vaheliseks laevaühenduseks valmistatud riigile kuuluva reisiparvlaevaga Soela. Lepingu kestuseks on neli aastat, tänavu 1. maist kuni 1. veebruarini 2021.
Ministeeriumi avalike suhete nõunik Mihkel Loide selgitas, et otselepingu võib Euroopa Liidus, ja seega ka Eestis, sõlmida juhul, kui sõitjaveoteenus siseveeteedel või Eesti territoriaalvetes on mahult vähem kui 300 000 kilomeetrit aastas. Nii Ruhnu kui ka Sõru–Triigi parvlaevaliinil on see maht väiksem, täpsemalt Ruhnu liinidel u 24 600 ja Sõru–Triigi liinil u 12 600 kilomeetrit aastas.
Otselepingu Ringsu–Munalaid, Ringsu–Pärnu ja Ringsu–Roomassaare parvlaevaliinide teenindamiseks sõlmis ASga Kihnu Veeteed ka Saare maavalitsus. See leping kehtib 30. aprillini 2022 ja liini hakkab Kihnu Veeteed teenindama riigile kuuluva kiirkatamaraaniga Runö.
Opereerimishankele tegid ühispakkumise AS Saaremaa Laevakompanii ja OÜ Tuule Liinid ning AS Kihnu Veeteed.
Liinide operaatorit otsis ministeerium võistleva pakkumis­menetlusega, kuhu kutsuti osalema kõik ministeeriumile teadaolevad sõitjate­veoteenuse osutajad – AS Kihnu Veeteed, AS Saare­maa Laevakompanii ja TS Laevad OÜ. Seega hanget välja ei kuulutatud, vaid viidigi läbi üksnes otselepingu sõlmimise menetlus.
Praegu teenindab Sõru–Triigi laevaliini AS Kihnu Veeteed Soome lipu all seilava laevaga Subsea Seven.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411