Reede, märts 17, 2017
 

Parvlaev Tiiu liigub koduteel jõudsalt

TS LAEVAD
Parvlaev Tiiu väljus pühapäeval Eesti aja järgi kell 17.40 Türgist Sefine laeva­tehasest ning alustas  teekonda Eestisse.
Laeva pardal on kokku 13 meeskonnaliiget, kapten Guldar Kivro sõnul kulub heade ilmastikutingimuste korral Eestisse jõudmiseks orienteeruvalt kolm kuni neli nädalat.
Eile lõunaks oli kolma­päeval Itaalias, Messina sadamas peatunud ja kütust võtnud alus jõudnud mööduda Sitsiiliast ning liikumas Türreeni merest Vahemerele, kus lähimaks eesmärgiks Gibraltari väin. Teekonnal Türgist Eestisse on enne Biskaia lahte plaanis teha peatusi ka Hispaania lõuna- ja lääneosas. Pärast Biskaia läbimist tuleb kütuse võtmiseks teha peatus Prantsusmaal, siis saab laev võtta suuna Kieli kanalisse ja sealt juba otse Eestisse.
“Selline on ideaaljuhul meie plaan, aga tulenevalt ilmastikutingimustest ja kütuse võtmise vajadustest peame olema valmis vajadusel plaani korrigeerima. Õnneks näitavad hetkel ilmaprognoosid suhteliselt head ilma ja on lootust, et jõuame aprilli alguseks Eestisse,“ selgitas kapten Kivro.
TS Laevad OÜ laevandus­valdkonna juht, juhatuse liige Mart Loik võttis parvlaeva Tiiu Türgi laeva­tehaselt Sefine ametlikult vastu reedel, 10. märtsil. See tähendas üleandmise-vastuvõtmise akti vormistamist ja omandi­õiguse üleminekudokumentide vormistamist. Eesti saatkond Türgis väljastas laevale ajutise liputunnistuse. Ühtlasi tasus TS Laevad laeva­tehasele viimase osamakse.
Mart Loigu sõnul väljastas klassiühing (DNV) laevale vajalikud sertifikaadid. Türgis oli kohal ka veeteede ameti esindaja, kes viis läbi laeva meresõidu­ohutuse auditi ajutise meresõiduohutuse korraldamise tunnistuse (ISMC) väljastamiseks ning kinnitas laeva vastavust kehtivatele nõuetele. Parvlaev Tiiu hakkab reisijaid teenindama Rohuküla–
Heltermaa liinil ning kõigi eelduste kohaselt asub laev liinile aprilli keskel.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411