Teisipäev, märts 7, 2017
 

Olev Oolup-Andrus Padu jätkavad Vello Jürjo elutööd

Jaak Nirgi
Võrtsjärvel peeti möödunud nädala­vahetusel Eesti meistrivõistlusi jääpurjetamises. MonotüüpXV klassis tegi tublit sõitu jahtklubi Dago meeskond Olev Oolup-Andrus Padu.
Üheksa võistlussõidu jooksul purjetati üsna kindlalt, viies sõidus saadi esikoht ja tasuks Eesti meistrivõistluste kuldmedal. Kaheksa tiimi seas oli Oolupi-Padu edu veenev – 12 punkti. Teise koha omanikud jäid võitjaist viie, kolmanda koha omanikud kuue punkti kaugusele.
Jahtklubi Dago juhatuse liikme Ain Tähiste hinnangul tõi tiimile võidu kolm komponenti. “Esiteks kelgu trimm, milles vanameister Jürjo vastu ei saa keegi, teiseks soodimehe ja roolimehe hea koostöö, mida tuleb harjutada aastaid, ning kolmandaks ei piisa sellest, kui sõita oma sõitu, pead ka võistlusolukorda kontrollima,” selgitas Tähiste.
Tiim Oolup-Padu jää­purjetab koos esimest hooaega, enne seda sõitis Padu kaks hooaega legendaarse jääpurjetaja Vello Jürjoga, kes praegu on treeneri rollis.
Roolimehe ja soodimehe koostööd on Oolup-Padu saanud harjutada vee peal purjetades – aastaid on nad koos võistelnud Folkboodil.
Üle hulga aastate võistles noorteklassis Ice-Optimist ka kaks meie tublit poissi – Jorgen Kuivonen ja Ott Saar. Päris kõrgesse mängu sedakorda veel ei sekkutud, kuid kogemusi saadi: Kuivonenile 10. ja Saarele 11. koht 19 purjetaja arvestuses.
JK Dago ja ka Eesti koondise jääpurjetajaid treenib jääpurjetamise elav legend Vello Jürjo, kes mullu tähistas 80. sünnipäeva.
Tähiste ütles, et tänu Olev Oolupile ja Andrus Padule on vanameister Vello Jürjo rikkalikku kogemust edukalt ajas edasi kanda suudetud.
Veebruari keskel tõi tiim Oolup-Padu Euroopa meistri­võistlustelt tugevas konkurentsis pronksmedalid.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411