Reede, märts 17, 2017
 

Nabile kaheteistkümnes meistritiitel

Maria Kilk
Eesti Kreeka-Rooma maadluskoondise esinumber Heiki Nabi (32) võitis nädalavahetusel 12. Eesti meistritiitli.
Kõige raskemate ehk kuni 130 kilogrammi kaaluvate meeste seas käis hiidlane matil kolmel korral ja iga kord lahkus sealt suhteliselt kiire võiduga. Finaalis alistas Nabi 8:0 ülekaaluga Kaarel Maateni, kes oli eelnevalt võitnud hõbeda vabamaadluses. Finaal kestis vaid minuti ja 21 sekundit.
Kogu päeva jooksul ei andnud Nabi vastastele hingamisruumi, vaid käis oma trumbid lauda ja hakkas suruma. ETV spordiuudistele ütles Nabi, et tahab sama taktikat kasutada ka maailma tippude vastu.
“Kuigi ma pole väga suur plahvatuslik maadleja, proovisin oma tempot peale suruda – see lööb vastasel tihtipeale rütmi sassi, kuna nad pole valmis nii tugevaks alguseks,” selgitas Nabi. “Hea oli proovida ja tore, et töötas.”
Kahekordne maailmameister avaldas heameelt, et raskekaalus oli võistlemas nii palju mehi – kokku  kaheksa. “Kummardus neile selle eest, et nad välja tulid,” sõnas ta.
Sel hooajal alustas Nabi koostööd uue treeneriga, varem rootslasi juhendanud Igor Bugaiga. Treener võttis võistlus­päeva rahulolevalt kokku, kuna tema sõnul täitis Nabi talle püstitatud eesmärgi, võita ja näidata kvaliteetset maadlust.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411