Reede, märts 17, 2017
 

Matkale kubermangude piirile

Õie Korell
Kutsun huvilisi end kiirelt registreerima EV100 avaüritusele, rahvamatkale 16. aprillil.
Matka idee on taasluua korraks Liivimaa ja Eestimaa kuber­mangude piir 1917. aastast, seekord virtuaalsena ning kustutada see siis lõplikult, et kinnistada Eesti praegune kontuur igaveseks.
Selleks läbivad rahvamatka­rühmad 16. aprillil oma matka­raja lõigu Liivimaa ja Eestimaa kubermangu ajaloolise piiri läheduses suunaga õhtuse pidupaiga poole. Kokku on üheksa õhtust kogunemis­kohta. Liigutakse üldjuhul mööda teid, etappide pikkuseks on 9–22 km.
Matka lõppedes siirduvad kõik osalejad EV100 peopaika, kus toimub laulupeokontsert MINA Jään. Peopaigas toimub ka osalejate toitlustamine ja on võimalik riideid vahetada.
Rahvamatkal saab osaleda alates 18aastased matkajad või vanemad. Nooremad võivad osaleda vaid vanema või hooldajaga koos ja viimase vastutusel. Osaleja peab olema kindel, et on piisavalt treenitud, terve ja võimeline ettenähtud distantsi maastikul läbima.
Hiidlastele on määratud etapp Kastna rannast Vaistes Tõstamaa rahvamajja ehk umbes 12 km mööda teid. Matka alustame Kastnas kell 12 ja hiljemalt kella 17ks peame olema Tõstamaal, tõenäoliselt jõuame küll varem.
Hiiumaalt läheme ära hommikul kell 8.30 väljuva laevaga, buss kogub rahva peale Käinas ja Kärdlas ning õhtul toob samasse kohta tagasi. Osalejatel pole vaja teha selleks sõiduks rohkem kulutusi kui ainult enda isiklik söök-jook ja vajadusel transport kogunemispaika.
Kui on huvi, palun minuga ühendust võtta telefonil 5647 5772.
Inna Lepik
EV 100 rahvamatka
Hiiumaa grupijuht

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411