Reede, märts 17, 2017
 

Karikaid jätkus mõlema saare lastele

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Pühapäeval võistlesid Linnumäe tallis Lääne Regiooni Talvekarikas 2017 kolmandal etapil nii ratsanikud kui ka ratsud üle Eesti. Võidukad olid hiidlased ja saarlased.
Eesti ratsaspordi liidu kalender­plaani võistluse raames peeti kolm parkuuri. Esimese parkuuri avatud klassi võistluse takistuste kõrgusel 80 cm kaks esimest kohta jäid Hiiumaale. Võitis Eliise Kaups hobusel Colani H, teiseks ratsutas Getter Tartu hobusel Colorado. Sama kõrgusega ponide parkuuril läksid neli esimest kohta Saaremaale.
Teises parkuuris 95 cm tuli loovutada kaks esimest kohta saarlastele. Esimene Jaagup Kallas ja Emperor, teine Helina Täht hobusel Pärn, kolmanda koha vääriliselt ratsutas meie Eliise Kaups hobusel Royal Harri.
Kolmandas parkuuris jagati medalikohti Saaremaa, Tallinna ja Raplamaa ratsanikele. Hiiumaa ratsaspordiklubi juhatuse liige ja võistluse üks korraldajaid Jaanus Berkmann nentis, et hiidlaste tulemused kõrgemates sõitudes olid tavapärastest ehk pisut tagasihoidlikumad. Põhjusena nimetas ta, et neli hobust, kes sellisel tasemel võistlevad, on vigastustega rivist väljas. “Üks neist küll tegi üle pika pausi sõidu madalamal tasemel,” lisas ta.
Kokku osales 40 võistlejat, 36 hobust ja anti 59 võistlusstarti. “See oli maksimum, mis üldse praeguse praamigraafikuga on võimalik teha,” rääkis Berkmann. Tulemata jäid noored sõitjad mandrilt ja Saaremaalt.
Põhjuseks, et pühapäeviti väljub esimene parvlaev Rohu­külast alles kell 10 ja Triigist kell 9.30. Seega saaksid võistlustele tulijad sõitudel osaleda kõige varem alates kella 12.30st. Viimane reis väljub pühapäeval Sõrult aga juba kell 17.30. Saarlased ei saa ka päev varem kohale tulla, sest laupäeviti Hiiumaa-Saaremaa vahel praamid üldse ei sõida. “Tõeliselt raske on sellistes tingimustes Hiiumaal midagi korraldada,” tõdes ratsaspordientusiastist Berkmann.
Sellistes oludes võtsid professionaalsed korraldajad ajast maksimumi, kõik kohalejõudnud said oma sõidud sõidetud ja jõudsid veel viimasel minutil Saaremaa laevale, et sõita tagasi.
Noored võtsid mõõtu omavahel
Linnumäe tallis peeti üheaegselt kaks võistlust: esimene neist Linnumäe treeningvõistlus noortele, veel väheste võistluskogemustega ratsanikele. Sellel said eelpool nimetatud põhjustel osaleda ainult Hiiu noored, mis mitte kuidagi ei kahanda nende tulemuste väärtust.
Äramärkimist väärivad kõik seitse tublit noort, kes on ratsutamistreeneri Maarja Berkmanni õpilased: 1. koht Getter Tartu hobusel Ruffus; 2. koht Hanna Aasma ja Rutta; 3. koht Viktooria Vesingi ja Arabella; 4. koht Kairi Kokkota ja Tembu; 5. koht Nora Kattel ja Amletiina ning 6.–7. kohta jäid jagama Emma Vohu ja Tembu ning Eva-Lotta Eespakk ja Raatus.
Esimesed viis läbisid võistlus­paari vigadeta ja ka äärmiselt tasavägiste aegadega. “Noorte areng on vägagi tähelepanuväärne,” tunnustas Jaanus Berkmann. Võistlejate hulgas jätsid talle väga positiivse mulje kõige nooremate ratsutajate ilusad etteasted, ennekõike Getter Tartu väga head sõidud.
Võistluste peakohtunik oli FEI 3* kohtunik Hillar Talts, sekretär Ave Talts, rajameister Maarja Berkmann, assistent Eliise Kaups. Veel olid võistlustel kohal stjuuard Sandra Heinma ja veterinaar Mariann Kokla. Jaanus Berkmanni sõnul väärivad kiitust kõik võistluse õnnestumisele kaasa aidanud Linnumäe talli trennilastest abilised-­vabatahtlikud.
Järgmine Lääne regiooni talvekarika võistlus on juba finaaletapp, mis toimub samuti Linnumäel 16. aprillil.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411