Reede, märts 17, 2017
 

Hiiumaa tüdrukud valmistuvad MMiks

Rahvusvahelise koolispordiliidu ISF meistrivõistlusi korraldatakse alates 1991. aastast iga kahe aasta tagant. Võisteldakse kahes vanusegrupis: 14–15aastased ja 17–18aastased poisid ja tüdrukud. Välja minnakse koolivõistkonnana ja riigi (valitud) võistkonnana – igas võistlusklassis ühe võistkonnaga.
Kokku esindab Eestit neli koolivõistkonda ja neli riigi nn koondvõistkonda. Võistkonnad koostatakse eelneval sügisel toimuvate koolispordiliidu meistrivõistluste parimatest. Mullu võitsid Kärdla tüdrukud vabariiklikul koolispordi MV-l kuld- ja hõbemedali ning on juba mitmendat aastat Eesti parimad. Nii on Kärdla noored orienteerujad varem viiel korral, aastatel 1995, 1998,  2000, 2002 ja 2008 osalenud ISFi MMil. Igal korral on võidetud ka medaleid.
Suuresti on need võistlustel käimised saanud teoks tänu Hiiumaa asutustele ja ka eraisikutele, kes toetasid võistkondi sõidukulude tasumisel.
Sel aastal toimuvad võistlused Itaalias, Palermos. Kärdla tüdrukud – Siiri Talts, Helena Maripuu ja Eliise Kesküla on arvatud Eesti riigi viieliikmelisesse koondisesse, lisaks üks tüdruk Värskast ja üks Võrust. Tüdrukud on talve jooksul võistlemiseks valmistudes tugevasti trenni teinud. Kuigi meie võistlusreisiks on abi andnud Hiiu vallavalitsus, Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp ja ka mõned Hiiumaa asutused, pole võistkond saanud veel kokku kogu osalemiseks vajaminevat summat. Loodame, et saame vajaliku summa kokku märtsikuu jooksul. Iga abi on teretulnud.
Anu Saue
treener

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411