Teisipäev, märts 7, 2017
 

“Hiiu viiuli” muusika võtab suu veele

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Helja Kaptein
Orjaku külamajas said kokku lambakasvatajad, kes tahaksid hakata pakkuma ammu unustatud rooga – kuivatatud lambakintsu ehk hiiu viiulit.
Teisipäeval kohtusid Orjaku külamajas projekti “Kohalik toidupärand – “hiiu viiuli” kvaliteedikava ja tasuvusuuringute koostamine” osapooled ja huvilised, et jagada kogemusi ja saada teada midagi uut.
Õppereisist Norrasse, kus taludes lambakintsu müügiks vinnutatakse, rääkis keskkonnaameti biosfääri programmiala spetsialist Lia Rosenberg.
SA Hiiumaa Muuseumid teadusdirektor Helgi Põllo tegi uurimustöö hiiu viiulist hiidlaste toidulaual. Tema ettekandest jäi kõlama, et lambaliha kuivatamise kohta on nii meie muuseumis, kui Eesti suuremates muuseumides andmeid napilt. Alates 17. sajandist on märkmeid kuivatatud lambalihast, mida anti palgaks teiste toiduainete kõrval.
Ka on eri peredes ja piirkondades soolamise ja eelkuivatuse meetodid olnud mõnevõrra erinevad või ajaga muutunud. “Pliidi ja ahjukonksu otsas kuivanud lambakintsu mäletavad siiski veel paljud praegused keskealised või vanemad inimesed,” kinnitas Põllo.
Üks retsepte on selline, et paar nädalat kuivsoolas hoitud lamba esi- või tagajalg riputati pliidi kohale, kus see kord kuuma, kord külma saades kuivas paar-kolm nädalat kuni süüa kõlbas. Viiuliks kutsutakse seda, kuna lihapalade lõikamiseks hoidis lõikaja lambajalga nagu viiulit õla vastas.
Kas keegi ostaks?
Projektijuht Margit Kääramees selgitas, et üks asi on teha “viiul” valmis koduseks tarbimiseks, hoopis teised nõudmised on, kui seda pakkuda müügiks. “Eelkõige on vaja ühtlast kvaliteeti,” lisas ta. Just seepärast tuleb kokku leppida soolamise-­kuivatamise aeg, tingimused, maitsenüansid ja pakend.
Väiketootmine on alati kallis ja aeganõudev ning lambakasvatajad kahtlesid, kas keegi vinnutatud lamba­kintsu õiglase hinna eest üldse ostab.
Hiiumaa turismiliidu esinaine Ly Kaups kinnitas, et turist soovib erilist kohalikku toodet, mida saab ainult Hiiu saarelt ja hiiu viiul võiks olla just üks selliseid. “See aitaks kaasa Hiiumaa tuntusele,” lisas Kaups.
Kokkusaamise korraldajate sõnul on kaheaastase projekti kallal veel palju tööd ja kavas hulk kokkusaamisi, et pidevalt tekkivaid küsimusi lahendada.
MTÜ Hiiu Veis ja Lammas projekti raames uuritakse hiiu viiuli tegemist selle tootmise eesmärgil.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411