Reede, märts 17, 2017
 

Hea tempoga tantsuetendus pälvis vägeva aplausi

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Harda Roosna | Hiiu Leht
Harda Roosna | Hiiu Leht
Harda Roosna | Hiiu Leht
Tt-stuudio tänavune tantsuetendus “Muinas­jutt riidekapis” rõõmustas vaatajaid kaunite kostüümide ja laste tantsulustiga, aga ka lavastusega, mille tempo ei raugenud ka lõpuminuteil.
Kolmapäevaõhtusel etendusel tuli esinejail saali vägeva aplausi saatel teha lõpu­kummarduste tseremoonia läbi kahel korral.
Tõeliselt heast õpetajast annab märku see, et tantsu­õpetaja Tiina Kaev sai ise istuda saalis ja etenduse kulgu jälgida. Aplausi ajal hõigati Tiina Kaev kooris lavale, kus saal teda ja ta tantsijaid marulise aplausiga tänas.
Saalist lahkujad kiitsid seekordset lavastust hinnates selle seninähtuist parimaks. Imetleti, kuidas lavastaja on suutnud nii palju lapsi ja tantse üheks terviklikuks lavastuseks seada – osales ju etenduses 71 tantsijat!
Eileõhtusel etendusel said võimaluse selgeksõpitud tantse näidata veel lisaks 40 laste­aiaeas tantsijat. Kokku õpib Tiina Kaevu juhendamisel tantsu üle saja lapse.
Neli korda etendunud “Muinas­jutt riidekapis” põhineb Iiri kirjaniku ja poeedi Clive Staples Lewise Narnia lugude sarja ühel raamatul “Lõvi, nõid ja riidekapp”. Raamatu sisuks on, kuidas ühe pere neli last, Peter, Susan, Edmund ja Lucy viiakse Teise Maailmasõja ajal Londonist nõdrameelse professori igavasse maamajja. Elu muutub aga päevapealt, kui Lucy avastab riidekapi, läbi mille viib tee võlumaailma nimega Narnia. Seda maailma, kus kõik loomad oskavad rääkida, on valitsemas tark ning helde lõvi Aslan. Kuid sealset eluolu lähemalt uurides saavad lapsed aru, et Narnias ei ole kõik just parimas korras. Nimelt on kuri valge võlur Jadis hoidmas Narniat igaveses talves ning igaühe, kes tema käsku ei täida, muudab ta kiviks. Algab võitlus hea ja kurja vahel, mis lõppeb headuse ja kevade võiduga.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411