Reede, märts 10, 2017
 

Haruldased külalised: ballett ja orkester

Hiiumaal on balletitrupid ja sümfooniaorkestrid üsna haruldased külalised. Kui puhkpilliorkestreid saab kuulata igal aastal, siis sümfooniaorkestrid kõlasid saarel viimati 2012. aastal Hiiumaa kammermuusikapäevade ja festivali Hiiumaa Homecoming raames. Viimast balletietendust aga ei mäleta õieti keegi. Oletatakse, et viimati nägi Hiiumaal balletti ilmselt nõukogudeajal kui siin tegutses lastele mõeldud Ljudmilla Puusepa balletiring.
Seepärast on väga meeldiv uudis, et laupäeval, 11. märtsil kell 17 etendub Hiiumaa teatripäevade raames Suuremõisa lossis ballett “Talveunelm suvelossis”.
Esitajaks stuudio Golts­man Ballet, mille kunstiliseks juhiks Maria Goltsman (39), Tartu Ülikooli semiootika ja kulturoloogia teadus­magistrikraadiga vaba­kutseline tantsija, koreograaf ja moodsa balleti treener. Goltsman on lõpetanud Vanemuise tantsu- ja balletikooli Jelena Poznjak-
Kõlari klassi.Ta lavastab, tantsib ja õpetab TLÜ koreograafia osakonnas, DanceAct College´is ja tantsu­stuudios, korraldab 2006. aastast koolitusi “Tantsijalt tantsijale” ja alates aastast 2014 Goltsman Ballet Studio tööd.
2012. aastal asutatud vaba tantsutrupp Goltsman Ballet tegeleb kaasaegse tantsu, balleti ja füüsilise teatri valdkonnas ning on selle aja jooksul näidanud 33 etendust enam kui 5300 vaatajale nii Eestis kui välis­maal.
Järgmisel nädalal toob Eesti sümfooniaorkestrite liit Hiiumaale Nõmme muusika­kooli sümfooniaorkestri. Kontsert antakse koos kohaliku, Kärdla orkestriga ning kuulama oodatakse eriti õpilasi, aga ka kõiki, kes muusikat armastavad. Kontsert Kärdla kultuuri­keskuses algab esmaspäeval, 13. märtsil kell 12.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411