Reede, märts 3, 2017
 

Ester Tammis sai maaeluministrilt hõbemärgi

Maaeluminister Tarmo Tamm andis Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle ministeeriumi teenete­märgid. Kodukant Hiiumaa eestvedaja Ester Tammis pälvis hõbedase.
“Teenetemärkide jagamine on üks viis, kuidas tunnustada maaelu edendajate hindamatut pühendumust ja saavutusi,” ütles maaeluminister Tarmo Tamm 22. veebruaril maaeluministeeriumis toimunud vastuvõtul.
“See tunnustus oli minu jaoks esialgu ehmatav, sest ma nagu tundsin, et seda märki ma päriselt ära teeninud pole – mul on niisugune tunne, et ma pean ennast kõvasti veel muutma ja pingutama, et ma vääriksin seda,” ütles Tammis Hiiu Lehele 23. veebruaril toimunud Hiiu maavanema vastuvõtul.
Siis seisis tal ees veel üks pidulik sündmus – Ester koos abikaasa Toivo Platoviga oli oodatud ka Vabariigi Presidendi 24. veebruari vastu­võtule.
Tammis ütles, et märki üle andes soovis minister, et Hiiumaal oleks tegusaid külaelu eestvedajaid rohkem. “Ta oli väga soe, ta on väga meeldiv inimene  ja ma tean teda vanast ajast – oleme kunagi ühes lähestikku asutustes töötanud,” lisas ta.
Tammis oletas, et sai hõbemärgi mitme asja eest kokku – nii Kodukandi liikumise eestvedamise, talude avatud uste päeval osalemise kui ka mitmete edukate projektide eest. “Minu projektitöö on ka KÜSKis kõvasti silma jäänud, sest KÜSK ei ole minu projekte mitte kunagi tagasi lükanud. Sellist juhust ei ole olnud, järelikult on need olnud mõistlikult tehtud,” ütles Tammis.
Vetsi Tallist prii
Eriti suurt rõõmu tegi talle, et austamistseremoonial käis temaga koos poeg Aare. Ema sõnul on pojad veel tegusamad ettevõtjad kui ema – nooremal pojal Neemel on bussifirma ja vanemal Aarel kuus toitlustusettevõtet.
Ester ise tõmbub nüüd ette­võtlusest tagasi ja loodab, et rohkem jääb aega tegeleda asjadega, mis talle südamelähedased. Mitu aastat üritasid Ester ja Toivo enda jõududega üles ehitatud Vetsi Talli müüa, et vanemas eas elu nautida ja natuke kergemalt võtta. Nüüd on majutus-toitlustusettevõttel uus omanik ja Estril vaba aega rohkem.

Estrile meeldib väga praegune president. “Mulle üldse meeldib kui noored inimesed võtavad ohjad enda kätte – neil on uued mõtted, erksamad arusaamised asjadest. Eakamad inimesed ikkagi on väga vanas kinni – eks ma ise­endagagi tegelen ja pahatihti mõtlen, et kas ma selles eas enam saan asjadest niimoodi aru nagu noored sellest aru saavad.”
Kogu aeg häirib Estrit teadmine, et noored ei tule korda­tehtud külamajade juurde. Üheks põhjuseks arvab ta, et iseseisvusaja algul innukalt külamaju taastama ja ehitama asunud ei oska noori kaasata. Just seetõttu tõstatas ta selle teema ka seekord Hiiumaal toimuval eelarvamus­festivalil.
“Me peame ju selgeks saama, miks me oleme vanades asjades sedavõrd kinni, et noored küla­majade juurde ei jõuagi. Muidugi, eks nende noorte vanemate korda tehtud need külamajad olegi – see on austusväärne, aga ühel ajal saab meie aeg otsa ja mis siis saab?” küsis Tammis.
Tänavu tähistab ta 75. sünnipäeva ja leiab, et põlvkonna­vahetusele tuleb aegsasti mõtlema hakata: “Oleks mulgi aeg asjad üle anda ja kui seda kohe teha ei õnnestu, siis vähemalt nooremaid inimesi juba kaasata Kodukandi juhatusse. Või kui nad ka juhatusse ei mahu, siis et nad oleks vähemalt toeks ja ütleks oma arvamuse, kuidas nemad seda asja näeksid.”

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411