Teisipäev, märts 7, 2017
 

Esimesed nutikassad kohal

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Kärdlas asuv Tormi pood on Hiiumaal esimene, kus hakkavad tööle iseteenindus­kassad ehk nn nutikassad.
Juba eelmise nädala lõpus said julgemad Tormi poes proovida kauba eest maksmist iseteeninduskassades. Tormi poes on nüüd tava­kassade kõrval kaks nuti­süsteemi: iseteeninduskassa ja käpasüsteem, kus ostja piiksutab oma kaubad ise läbi.
Käpasüsteemi saavad kasutada kõik Säästukaardi või Säästukaart Plussi omanikud, kes saavad müügisaalis tooteid valida ja kauba kohe pärast puldiga skaneerimist ostukotti paigutada. Kassas tuleb teha vaid makse­toiming ilma, et peaks kaupa teistkordselt kassalauale laduma.
Iseteeninduskassat, kus saab maksta nii kaardiga kui sularahas, saavad kasutada kõik kliendid. Siis “piiksutab” ostja kauba läbi kassa juures.
Projektijuht Ruta Tammeveski rääkis, et lisaks kaupluse töötajatele on nädala jooksul poes ka lisapersonali, kes huvilistele uute kassasüsteemide eeliseid tutvustavad ning aitavad esimese kasutuskogemuse saamisel.
Tallinnas samasugust kassat kasutanud Kadri ütles, et valib iseteeninduskassa vastavalt vajadusele: “Oleneb, kui palju on asju ja palju poes rahvast. Kui kassapidaja juurde saab kiiremini, siis kasutan seda võimalust, aga midagi keerulist iseteenindus­kassas maksmisel pole.”
“Väga mõnus, mugav, kiire,” kiitis iseteeninduskassat kasutanud Marje, kelle sõnul oli kõik lihtne ja väikeste ostude puhul kasutab ta tasumiseks seda moodust hea meelega.
Ostjaid juhendanud müüja Alla rääkis, et ka vanemad inimesed saavad iseteenindusega väga hästi hakkama. Kui aga on plaanis rohkem kaupa osta, siis sobib rohkem “käppa” kasutada. Põhjuseks, et iseteeninduskassa kaal on väike ja suurt kogust kaupa sellega kaaluda ei saa.
Tammeveski kinnitas, et uuendusi on vaja ning tähtis on pakkuda paremat ja kaasaegsemat teenindust. “Ostjal on ju võimalus rohkem valida ja samas oma ostu eest kiiresti tasuda,” ütles ta.
Tema sõnul on ka ettevõttele kasulik, kui ostjad iseteenindus­kassat kasutavad, sest müüjad saavad samal ajal näiteks riiuleid täita ja kaupa juurde tuua. “Tihti jäävadki riiulid kaubast hõredaks sellepärast, et kõik müüjad teenindavad kassas,” ütles Tammeveski.
Mitu nädalat kestnud ümberkorraldused Tormi Konsumis on lõpusirgel ja uue sisekujunduse, uute kaubalettide ja laienenud tootevalikuga kauplus tähistab uuenduste sisseviimist 8.märtsil. Siis pakutakse torti ja degusteerida saab erinevaid tooteid.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411