Teisipäev, märts 21, 2017
 

110 hiidlasel tagasimakse taotlus esitamata

Maksu- ja tolliameti (MTA) andmetel on võimalus taotleda madalapalgalise tulumaksu tagasimakset veel 20 000 inimesel, kes seni ei ole esitanud oma tuludeklaratsiooni ega tagasimakse taotlust. Hiiumaal on eelnimetatud dokument veel esitamata 100 isikul. Teha saab seda e-maksuametis/­e-tollis veel 11 päeva jooksul ehk kuni 31. märtsini.
MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi sõnul on taotluse mittetäitnute seas palju neid, kes eelmistel aastatel ei ole pidanudki oma tuludeklaratsiooni esitama ja seetõttu on see ka tänavu tegemata jäänud. Liivamägi ütles, et sel nädalal saadetakse neile ka otsepostitus, et nad oma tuludeklaratsiooni sel aastal ära täidaksid.
Kui täisealine inimene on eelmise aasta jooksul töötanud täiskohaga vähemalt kuus kuud terve kalendriaasta vältel ja saanud brutotulu kokku alla 7817 euro, soovitab MTA tal kindlasti enne 31. märtsi oma tuludeklaratsioon kinnitada. “Kui peale seda avaneb võimalus esitada ka madalapalgalise tagasimakse taotlus, siis kinnitada ka see,” lisas Liivamägi.
Madalapalgalise tagasimakse saamise eelduseks on tuludeklaratsiooni esitamine ja seejärel saab tagasimakse õigust omav inimene teha taotluse e-maksuametis/e-tollis. Ilma kinnitatud taotluseta MTA madalapalgalise tagasimakset teha ei saa.
Reedeks oli madalapalgalise tagasimakse taotluse esitanud 67 000 inimest, kellele kuulub tagastamisele
24,7 miljonit eurot. Kui tuludeklaratsiooni muudetakse pärast madala­palgalise tulumaksutagastuse esitamist, siis uut taotlust esitama ei pea, küll aga ei ole siis ka enam automaatselt e-maksuametis/e-tollis näha eeldatava toetuse suurust. Juba eeltäidetud palga- või pensioniandmete muutmisel vaatab MTA kindlasti tehtud parandused üle ning see võib tähendada enammakstud tulumaksu ja ka madalapalgalise toetuse hilisemat kättesaamist. Lisateavet leiab MTA kodulehelt.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411