Reede, veebruar 17, 2017
 

Tunnustame Ingrid Purge teeneid

Helja Kaptein
28. veebruaril toimub rahvus­ooper Estonia talveaias tervise­edendajate riiklik tunnustamine. Töö- ja tervishoiuminister Jevgeni Ossinovski soovib tunnustada inimesi, kes on aidanud vähendada alkoholist tingitud kahjusid.
Hiiumaa tervisekomisjon esitas tunnustamiseks Ingrid Purge, tänades ja tunnustades teda paikkondliku rahvatervise edendamisse panustamise eest. Alkoholisõltuvus ja sellega kaasnevad probleemid on siiani paljuski tabuteema – justkui iga pere isiklik asi, tragöödia, mis jääb kodu­seinte vahele. Alkohol laastab inimese elu sõltumata tema staatusest, materiaalsetest võimalustest, intellektuaalsetest ja füüsilistest võimetest. Ja Ingrid on inimene, kes teemast ausalt ja häbita räägib, tähelepanu juhib ning erinevaid organisatsioone koostööle kutsub. Ta on panustanud alkoholikahjude vähendamisse nii igapäevatööd tehes, projektipõhiselt kui vabatahtlikuna. Tema elutöö on alkoholisõltuvuses inimeste aitamine.
Ingrid Purge juhtis Hiiumaa Samaaria turvakodu 22 aastat. Tema töö oli hoolitseda alkoholisõltlaste eest, kes tööteraapia ja hingehoiu abil püüdlevad kaine eluviisi saavutamise ja säilitamise poole.
Ingrid on olnud sisukaks koostööpartneriks töötukassa Hiiumaa osakonnale. Tänu tema suurele hingele on töötukassa saanud aidata väga paljusid, nii alkoholiprobleemidega kui pikaajalisi kliente läbi tööpraktika ja palgatoetuse. Ingridi puhul võib alati kindel olla, et ta on valmis aitama ega karda võimalikke probleeme keeruliste klientidega.
Ingrid osales aktiivselt Hiiu maakonna alkoholikäitlejate ümarlaual, mis toimus 1. juunil 2016 Hiiu maavalitsuses. 17. juunil 2016 algatas Ingrid Purge Hiiumaal avaliku foorumi teemal “Alkoholist Hiiumaal – otse”, kaasates päästeameti, politsei- ja piiri­valveameti, töötukassa, SA Hiiumaa Haigla, maa­valitsuse, omavalitsusi, ohvriabitöötaja, naiste tugikeskuse esindaja, noorsootöötajaid ja ajakirjanduse esindajaid.
Ingrid Purge on vaikselt ja suure südamega pakkunud hingehoidu ka naistele, kes kannatavad oma abikaasa alkoholi­sõltuvuse tõttu.
Ingridil on palju mõtteid rääkimaks kaasa, kuidas alkoholi liigtarvitajate ravi ja rehabilitatsioon tuleks teha inimestele kättesaadavaks, samuti sellest, kuidas kannatavad pered vajaksid nõustamist ning teraapiat.
Soovime jätkuvalt jõudu, häid mõtteid ja tegutsemis­tahet, Ingrid.
Aasa Saarna
Hiiumaa tervisekomisjoni juht

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411