Neljapäev, veebruar 23, 2017
 

Tt-stuudio tantsijad valmistuvad etenduseks

Tiina Kaev
Laager on hooaja üks oodatumaid ettevõtmisi nagu ka tantsu­etendus. Kui sügisel uue hooaja plaane teeme, küsivad tüdrukud esimesena, kas sellel aastal etenduse teeme ja kas ikka laagrisse läheme. Sel hooajal võtsime plaani mõlemad, üks on nüüdseks selja taga ja teine kohe-kohe, 15. märtsil tulemas.
Juba kolmandat aastat pakkisid stuudio neli põhirühma trenniriided ja magamisasjad kohvrisse ning sõitsid nädalavahetuseks treeninglaagrisse. Koju jäi vaid Tt-stuudio kuues rühm, kus tantsivad 1. ja 2. klassi tüdrukud – neil tuleb kevadepoole üks tore linna­laagri päev.
Seekord sõitsime laagrisse Emmaste kooli, kes meid lahkelt oma hõlma alla võttis. Laagriplaanid seintele kinnitatud ja madratsid laiali lükatud, võis tiheda programmi lahti lüüa. On ju teada, et kui Tt-stuudio laagrisse läheb, siis selge on see, et puhata seal ei saa – laagripäevad on täis põnevaid tegemisi.
Esimene päev
Laagri avapäeval oli igal rühmal kaks töötuba – meisterdamine ja trenn koos õpetajaga. Meisterdamise töötoa viis läbi Helen Lees, kellega koos meisterdasid nooremad tüdrukud albumi ja suuremad peavõru-kaelakee. Trenni töötoas oli eesmärgiks kokku panna ja laagri lõpuks selgeks saada massistseenid uue lavastuse jaoks, mille esietendus on 15. märtsil. Sel aastal jutustame lavalaudadel lahti loo “Muinasjutt riidekapis” C. S. Lewise raamatu “Narnia lood: lõvi, nõid ja riidekapp” ainetel.
Esimene laagripäev lõppes meelelahutusõhtuga, mille valmistasid ette esimese rühma tüdrukud, kes kannavad tiitlit “stuudio bossid” ehk kõige vanemad. Lahendada tuli ülesandeid, mis tekitasid hasarti ja valju kaasaelamist.
Õhtu oli meeleolukas ja vaheldus­rikas, sootuks teistsugune, kui eelnevatel aastatel.
Teine päev
Laagri teine päev oli veel tegusam. Hommik algas võimlemisega, hommikusöök ja trenniriided selga – ees ootasid väga põnevad töötoad. Tt-stuudio viienda rühma hip-hopi treeningu viis läbi Anete Mürk Tallinnast tantsu­suudiost DanceAct. Kolmas ja neljas rühm seadsid end sisse tugipuude ääres, mis Kärdlast kohale veetud said, ja algas klassikalise balleti treeningtund. Tüdrukuid juhendas rahvusooperi Estonia esisolist Eve Andre-Tuga. Kõige suuremad läksid massaaži­koolitusele, mida viis läbi Siiri Männamaa. Nii see päeva esimene pool kulges, kui üks töötuba läbi, vahetati kohad nii, et kõik grupid kõik kolm töötuba läbi said käia. Vahepeal väike lõuna ja jälle tööle. Ees ootas veel kundalini jooga, mida juhendas Jagat Joti Miina. Need, kes parasjagu joogat ei teinud, olid taas oma õpetaja käe all tantsusamme omandamas.
Peale viit pooleteisetunnist töötuba oli päev veerenud nii kaugele, et aeg oli õhtust süüa. Siiski polnud laagripäev veel läbi ja voodile vedelema jääda ei saanud. Väike hingetõmbepaus lõppenud, kogunesime taas saali, et mängida seltskonnamänge ja nuputada viktoriiniküsimuste kallal, kuni algas tee- ja koogiõhtu koos Eesti laulu vaatamisega. Välja oli kuulutatud ka ennustus­võistlus. Koogid olid meile selle õhtu tarvis kaasa küpsetanud tüdrukute vanemad. Vaikus saabus majja alles kesköö paiku.
Kolmas päev
Hommikvõimlemisega sai ka laagri kolmas päev käima lükatud. Kõhud täis, ootas ees tunnike trenni, kus andsime viimast lihvi etenduse suurele lahingustseenile.
Seejärel pakiti end soojalt riidesse, jaguneti võistkondadeks ja mindi paariks tunniks õue. Iris Vahtra ja Vivian Tülp Hiiumaa noorsootöö keskusest olid kooli ümber märkinud maha kontrollpunktid ja algas seiklusmäng Aardejaht (Scavenger Hunt). Peale seda veel veidike tantsu ja oligi selleks korraks kõik. Jäänud oli veel vaid see kõige tüütum osa, koristamine, kuid seegi sai üks-kaks-kolm tehtud ja laager oligi selleks korraks läbi.
Toredaks aktsiooniks oli “laagri kirbukas”. Kuna eelmisel aastal kujunes see väga edukaks, otsustasime seda korrata. Iga tüdruk sai kaasa võtta enda väikeseks jäänud riided, et need saaks uue omaniku leida. Sigimist-sagimist oli “kirbukanurgas” omajagu, siiski jäi natuke rõivaid ka üle. Juba eelmisel aastal tegime koostööd Hiiu valla sotsiaal­osakonnaga, kust riided abivajajatele edasi suunati. Nii saame ka sel aastal natuke omalt poolt heategevusse panustada.
Tt-stuudio treeninglaager toimus 10.–12. veebruaril ja seda toetas kohaliku oma­algatuse programm. Laagri toimumisele aitasid kaasa head abilised Helin, Marina, Evelin, Tiiu ja Triin, paljud lapsevanemad ning otse loomulikult töötubade tegijad.

Tiina Kaev
Tt-stuudio tantsuõpetaja

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411