Teisipäev, veebruar 14, 2017
 

Treener: Noored peavad pingutama

Hiiumaa U18 noored võrkpallurid mängivad alagrupis esimest aastat, edasi­pääsemiseks tuleb tõsiselt treenida.
Möödunud nädalavahetusel käis Eesti võrkpalliföderatsiooni (EVF) karikavõistlustel Paides U18 vanuseklassi kolmanda tugevusgrupi võistlustel ka Hiiumaa võistkond.
Noormehed mängivad selles vanusegrupis esimest aastat. Tulemused olid järgmised: kaotus 0:3 Selver Tallinn Audentesele ja 0:3 Narva SK Energiale, võideti Paide võrkpalliklubi 3:0 ja samuti 3:0 võrkpalliklubi Volley Põlva.
“Alati saab paremini,” nentis Hiiumaa võrkpalliklubi treener Ülari Kaibald.
Hiidlased mängisid koosseisus Silvester Ilumets, Heinrich Vannas, Henro Orav, Gabriel Vannas, Jaagup Kopli, Sepo Sedrik ja Marken Tisler, Kaspar Pisa seekord puudus. Võistkond koosneb Käina poistest, üks on ka Kärdlast.
Kokku oli võistlemas nelja finaalgrupi jagu võistkondi ehk 19 võistkonda üle Eesti. Kolmandas finaalgrupis, kus mängisid ka meie poisid, oli viis võistkonda ja mängiti kohtadele 12.–16.
Eesmärk: pääseda tugevamate sekka
Kolmandas tugevusgrupis, kus Hiiumaa võistkond praegu pallib, peetakse hooaja jooksul kolm võistlust: sügisel Eesti noorte karikas, talvel Eesti võrkpalliföderatsiooni karikavõistlus ja kevadel Eesti meistrivõistlused.
Praegused võrkpallipoisid on juba mitmeid aastaid koos harjutanud kolm korda nädalas. “Lihtsalt kehalise kasvatuse tunni oskustega keegi võistkonda ei pääse,” kinnitas Kaibald.
“Poistel on praegu õppimise aasta, järgmisel aastal tahaks kindlasti eespool olla, mängida vähemalt teises tugevus­grupis,” ütles treener.
Esimeses tugevusgrupis on praegu kuus võistkonda, teises kuus ja ülejäänud mängivad kolmandas.
“Tuleval aastal on eesmärk olla kohe esimesel võistlusel kahe esimese hulgas,” selgitas Kaibald, et siis on võimalik saada mängima esimesse gruppi. Kolmas-neljas koht lähevad teise ja ülejäänud nõrgemasse gruppi.
Möödunud sügisel poistel kõrgemasse gruppi pääseda ei õnnestunud. “Tööd tuleb teha, siis on kõik võimalik,” ütles treener.
Ta tõi võrdluseks, et eelmine Hiiumaa võrkpallivõistkond mängis mullu U20 vanuseklassis ja tuli Eestis hõbemedalile. Ka mängib tollest võistkonnast neli noormeest nüüd Eesti meistriliigas: Markus Uuskari, Stefan Kaibald, Robin Valting Tartus ja Magnus Kallas Rakveres.
“Nemad olid kogu aeg kõige kõrgemas tugevusklassis, aga praegu meil nii säravaid mängijaid noorte hulgas ei ole,” nentis treener.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411