Reede, veebruar 3, 2017
 

Talvised karikavõistlused kergejõustikus

Spordikooli kergejõustiku eriala õpilased treener Toivo Pruuli juhendamisel osalesid jaanuari lõpus Tallinnas, Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti talvistel karikavõistlustel.
Eraldi peeti arvestust täiskasvanute klassis ning noor­sportlaste arvestuses sünni­aastaga 2000 ja nooremad. Kohal oli Eesti absoluutne paremik ja ka natukene nõrgem koosseis, et saaks oma võimeid proovile panna enne Eesti meistrivõistlusi.
Kuulitõukaja Edgar Liiber osales vanuse tõttu meeste arvestuses 7,26 kg kuuliga, kokku tõukas kuuli meeste arvestuses kümme sportlast. Tema parimaks tulemuseks tuli neljandal katsel 12,36 m ning see tagas seitsmenda koha. Võrdluseks võitja, Raido Kalbach, tõukas 16,94 m.
Samas klassis tuli Priit Sauer kümnendaks, parimaks tulemuseks esimesel katsel tõugatud 10,86 m.
Treener Toivo Pruuli sõnul pole noormehed saanud ringis tõugata suvest saadik: “Seda peab kindlasti proovima enne Eesti meistrivõistlusi.”
Naiste kaugushüppes sai Anet Post viimasel katsel kirja 4,92 m, mis tõi talle 20. koha 28 sportlase hulgas. Võitja, legendaarse kolmikhüppaja Jaak Uudmäe tütre, Merilyn Uudmäe parim tulemus oli 6,03 m.
Tütarlaste arvestuses jooksis Marta Eller 800 m jooksus välja aja 2.40,37, mis tõi talle üheksanda koha. Võitja Kadi-Liis Viiari aeg oli 2.33,26. Treeneri sõnul jooksis Marta vapralt: “Jooksus toimus Martal küll väike kokku­põrge, mis viis ta veidi endast välja, kuid ta jooksis peaaegu sama aja, mis Eesti meistrivõistlustel, mis on väga tubli tulemus.”
Tütarlaste 60 m tõkkejooksus jooksis Kristina Joarand 9,82 sekundiga välja 11. koha 14 sportlase seas. ”Tõkete isiklik rekord, väga tubli tulemus,” sõnas treener Toivo Pruul rahulolevalt ning lisas: “Kauguses oli Kristinal rekordi kordamine, kõrguses jäi nibin-nabin järgmine kõrgus ületamata, kuid kokkuvõttes väga hea tulemus.”
Kõrgushüppes ületas Kristina esimesel katsel 1,53 m ning see tõi talle tubli üheksanda koha 14 sportlase seas. Samas arvestuses ületas Anna-Brita Tall 1,45 m. Võitja, Katre Sofia Palm, hüppas 1,77 m.
Meie neiud olid võistlus­tules ka kaugushüppes. Kristina Joarand hüppas teisel katsel 5,03 m (12. koht) ja Anna-Brita Tall kolmandal katsel 4,40 m (27. koht). Kokku hüppas kaugust 29 tüdrukut ning võitja, Liisa-Maria Truupõllu parim tulemus oli 5,76 m.
Anet Post, Anna-Brita Tall, Marta Eller ja Kristina Joarand võtsid osa ka naiste arvestuses 4x200m jooksust, kus osales kokku viis võistkonda. Meie tüdrukute aeg 1.57,18 tõi kaasa viienda koha. Võitjate aeg oli 1.43,12. “Meil polnud neljandat tüdrukut välja panna, kuna Kelly Nurk oli vigastatud ning Marta Eller pidi seetõttu tulema pool tundi peale oma 800meetri jooksu ka sinna jooksma,” selgitas treener.
Meie tublid sprinterid Marcus Mäll ja Joel Hiis kahjuks vigastuste tõttu võistlusel osaleda ei saanud.
Kokku osales karikavõistlustel ligi 500 kergejõustiklast 40 klubist.
Kristi Linkov
SA Hiiumaa Spordikool

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411