Teisipäev, veebruar 28, 2017
 

Pühalepa võitis mälumängu rahvaliiga

Eelmisel laupäeval teenis Pühalepa kvintett Taivo Rist, Hergo Tasuja, Jüri Omann, Tiit Kerves ning noormängija Alo Altement Paide gümnaasiumis toimunud Eesti Maakilva mälumängusarja rahvaliiga tasandil ehk A-finaalis esikoha.
Kui esimeste voorudega jäid mõned punktid lauda ja poole mängu peal oli saagiks vaid 24 silma, siis hiidlastele üllatuseks ei olnud konkurendid kaugel. See andis aimu küsimuste kõrgest raskusastmest ja lootust kõrge koha eest võistelda. Teine pool oligi edukam ja mängu lõpp oli suisa vesi Pühalepa veskile. Viimase kümne küsimuse juures eksiti vaid kahele vastamisel. Mehed ise naersid, et Tasuja tõi tiimile võidu, kuna viimasele küsimusele tuli kirjutada vastuseks Borhöhe “Tasuja”.
Tihedas konkurentsis õnnestus Pühalepa tiimil koguda 52 punkti 100st võimalikust. Sellega edestati 22 võistkonna seas Saarde valla esindust vaid punktiga. Ühepunktiline paremus teise koha ees oli seda magusam, et möödunud aastal jäi sama tiim ise A-finaalis teiseks. Ja võitja oli tookord vaid punkti kaugusel.
Maakilva mälumängusari jagab maakondades toimuvate eelvoorude järel võistkonnad tulemuste järgi eri tasemegruppidesse. Tosin paremat pääseb superfinaali, kuhu lisandub kuus paremat rahvaliiga tasandilt.
Otsustav mäng toimub 18. märtsil samuti Paide koolihoones. Hiidlaste parim tulemus superfinaalist pärineb aastast 2009, mil Taivo Rist, Tiit Kerves, Urmas Berkmann, Hergo Tasuja ja noormängija Siim Tsarjov teenisid kolmanda koha.

Hergo Tasuja

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411