Neljapäev, veebruar 23, 2017
 

Omavalitsusi ühendamas

Piret Sedrik
Hiiu maavanem Riho Rahuoja osales esmas­päeval Kuressaare linnapea Madis Kallase kutsel Saaremaal ühinevate omavalitsuste juhtrühma koosolekul.
“Saarlastel on ühinemisotsus tehtud ja suuremad pinged maas. Kokkusaamisel jäi silma rahulik ja sisule keskenduv õhkkond,” kommenteeris maavanem.
Kohtumise alguses andis Saaremaa omavalitsuse liidu büroo direktor Veiko Viil ülevaate kohtumisest rahandusministeeriumis, kus omavalitsuste esindajatele tutvustati maavalitsuste ümber­korralduse eesmärke ja põhimõtteid.
Madis Kallas jagas infot eri valdkondades moodustatud komisjonidest – täpsustati komisjonide ülesandeid ja koosseise. Lõpujärgus on Saaremaa omavalitsuste ühinemise tegevjuhi konkurss.
Kiiduväärt on saarlaste poolt Ettevõtluse arendamise sihtasutusele (EAS) esitatud projekt, mille eesmärgiks uue valla funktsioonide jaoks võimalikult hea struktuuri väljatöötamine. Projekti “Suure territooriumiga ühinenud omavalitsuse mitmetasandilise haldusorganisatsiooni kujundamine Saaremaa vallas”, mille rahastuse EAS juba heaks kiitnud, tutvustas Kuressaare linnavalitsuse arendusnõunik Anu Vares. Projekti tulemust ja analüüsi käigus saadud teadmisi lubati kenasti ka hiidlastega jagada.
Pärast ühinemist saab Saare­maast suurima territooriumi ja elanike arvuga vald Eestis. Ühinemislepingu kohaselt moodustatakse Saare­maal üks valimisringkond, kust valitakse 31 volikogu liiget. Pärast ühinemist saab igas praeguses vallakeskuses olema piirkondlik teenus­keskus, lisaks veel Kärla ja Lümanda teenuskeskused.
Kuressaare linn ja Lääne-­Saare vald kui suurimad ühinejad, kelle ühisest tõmbekeskusest saab ka ühendvalla keskus, osavalda ei moodusta. Alus- ja põhiharidusasutuste võrk säilitatakse senisel kujul vähemalt neli aastat, samuti jääb alles senine kultuurimajade ja raamatukogude võrk. Teede remondiks ja hoolduseks ning haljastus- ja heakorratöödeks vajalikud vahendid tagatakse endiste valdade territooriumidel vähemalt senises mahus neljaks aastaks.
Koos maavanemaga seilasid üle Soela Hiiu vallavolikogu esimees Jüri Ojasoo ja allakirjutanu,

maasekretär
PIRET SEDRIK.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411