Reede, veebruar 17, 2017
 

Lauka laagris said noored lulli lüüa

Helja Kaptein
Noorkotkaste ja kodutütarde laagris löödi lulli, kuid mitte ainult. Kaitseliidu noorteorganisatsioonid püüavad noortele anda teadmisi igast eluvaldkonnast. Nädalavahetusel olidki Hiiumaa nooremad noorkotkad ja kodutütred Lauka koolis laagris. Kahte laagripäeva mahtus nii võistlusi kui esmaabi­tarkuste kordamist, käidi matkamas ja õpiti selgeks mõned tantsusammud, aga löödi ka lulli.
Käina rühma liige Lola Kirsi ütles, et talle meeldiski kõige rohkem lulli löömine. “Seal me saime teistest parema tulemuse,” rõõmustas ta.
Lulli ehk suure pehme isemeisterdatud palli paarikaupa tagaajamine oli kõigi laste lemmiktegevus. Selle kära­rikka ja lustliku võistluse viisid läbi Kristo Paul ja Andres
Laanejõe, kes juhendavad Kärdla rühma poisse.
“Lulli löömine arendas osalejate koostööoskusi,” selgitas Paul. “Kui ikka ühte sammu ei astu, siis ei tule ka midagi välja.”
Suuremõisa rühma juht Tiina Hiiemets rääkis, et laagrilistele meeldis kõik, kus nad said ise kaasa lüüa, katsuda, nuusutada… “Kõik sidusid väga hea meelega nii käsi kui jalgu,” kiitis Hiiemets.
Lastel on peas ka hädaabi number ja nad oskavad abi kutsuda. Veel on vaja harjutada oma asukoha kirjeldamist.
Teisel laagripäeval uuriti Kaitseliidu esmaabikottide sisu ja räägiti, mida milleks kasutatakse. Korraldajad arvasid, et järgmiseks laagriks võiksid lapsed ise reisile või matka jaoks esmaabikoti kokku panna. Koos saaks siis vaadata, kas kõik vajalik olemas.
Suureks abiks on laagrites Kärdla rühmajuht Anu Saue, kes ka seekord viis kõik 60 laagrilist õhtupimeduses matkama Kurisu neeluaugu juurde. Paljud olid seal käinud nii suurvee aegu kui kuival suvel, aga pimedas taskulampidega teed näidates mitte. Laagriliste õnneks oli täiskuu ja suurt vahet polnud, kas hämaras või kuuvalgel: neeluaugu järsud kaldad paistsid kummituslikud. Paljudele meeldis matk õhtuhämaruses, sest selles oli midagi salapärast. Samas leidus ka lapsi, kes pimedust isegi koos liikudes kartsid.
Juhid kasvavad noorte hulgast
Käina rühma juht Aija Klee rääkis, et tänu tütrele, kellele noortelaagrid väga meeldivad, hakkas ka tema Kaitseliidu noortega tegelema. Eliise omakorda sai “laagripisiku” vanemalt vennalt Madiselt, kes alati oli oma laagri­käikudega rahul ja rääkis neist kodus suure õhinaga.
Nüüd on laagrite korraldamisel suureks abiks juba Madise vend Mihkel Klee.
Lauka laagri eripäraks oligi see, et iga tegevuse juures olid juhendajateks vanemad noorkotkad ja kodutütred, kes ise juba aastaid neid tarkusi õppinud. Nii aitasid Kättriin
Remmelg ja Teele Reitav Aija Kleel ja Larissa Babõninal koondust läbi viia, Andres Kase ja Johanna Aaslepp õpetasid koos Jana Kasega
matkatarkusi ning Merje Reisma koos Anu Sauega õpetas rivisammu. Ainult Tiina Hiiemets pidi ise sidumiste ja põletustega hakkama saama, sest meditsiinialaseid teadmisi noored veel jagada ei oska.
Suur aitäh ka Lauka kooli­perele, kes oma ruumides lubas tegutseda ja Aimi Aromatovale maitsva söögi eest.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411