Teisipäev, veebruar 28, 2017
 

Kõmmus esitleb vanaisa mälestusi

Laupäeval, 4. märtsil kell 14 esitleb Helen Kõmmus Kärdlas Pikas majas oma vanaisa Jegard Kõmmuse mälestusteraamatut “Hiiumaa meremees jutustab” (2016).
Raamatu toimetaja Helen Kõmmus ütles, et esitlus püütakse korraldada pisut teisiti, kui tavaliselt. Nagu tavaliselt räägitakse autorist ja raamatust ning tänatakse teose tegijaid ja toetajaid, kuid eriliseks teeb esitluse ühislaulmine.
“Mind köitis vanaisa räägitu, see, kuidas mehed istusid võrgukuuris ja kuulasid meremeeste pajatusi ning vahel võtsid üles ka laulujoru,” ütles Kõmmus. Nii ongi appi kutsutud Janno Elmi, kes loeb raamatust ette lugusid ja Kersti Rõbtšenko, kes akordionil ühislaule saadab. Laululehe saab iga osaleja juba sisenedes.
528leheküljeline ja kõvakaaneline kogumik sisaldab Hiiumaa meremehe, kirjaniku ja koduloolase Jegard Kõmmuse (1914–1988) põhjalikult, mitmekülgselt ja kaasahaaravalt kirja pandud Eesti, sh Hiiumaa ja Emmaste mereajalugu ja mälestusi aegade algusest kuni 1940. aastani. Lood on kirja pandud 1960.–1980. aastatel.
Esitlus toimub Eesti kirjandus­muuseumi, Eesti rahvaluule arhiivi ja Hiiumaa muuseumi koostöös ning sellel osalemine on tasuta.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411