Reede, veebruar 3, 2017
 

Kärdla apteegi restaureerimine jätkub

| Hiiu Leht
Kärdlas jätkub 1935. aastal ehitatud apteegi­hoone välislaudise restaureerimine, mida OÜ Kärdla Apteek alustas mullu.
“Remondi peamine põhjus on, et 80 aastat on maja kulutanud – uuringute käigus selgus, et hoone alumised seinapalgid on mädad ja need tuleb välja vahetada,” selgitas ettevõtte juhatuse liige Krista Luuk. Töödega alustati eelmisel aastal, siis tehti korda hoone tagakülg ja nukuteatripoolne sein. Vahetati esimese korruse aknaaluseid palke, paigaldati hüdroisolatsioon ja uus laudis. Tänavu tehakse samal moel korda fassaad ja Kalda tänava poolne otsasein. Mullu tegi restaureerimistöid
OÜ Haasoja, kellega loodetakse koostööd jätkata ka tänavu.
Töid toetab muinsuskaitse­amet tänavu 5000 euroga, eelmisel aastal toetas amet  muinsuskaitsealuse maja restaureerimistöid 4000 euroga. “See on muinsuskaitseameti toetus selleks, et me maja korda teeks,” selgitas Luuk, et remonti panustab omalt poolt ka osaühing.
Uue katuse, aknad ja restaureeritud välisukse sai apteegihoone kümmekond aastat tagasi. Ka neid  töid toetas muinsuskaitseamet. “Hea meel on, et muinsuskaitse­amet on meid ikka toetanud – nii vähe kui neil raha jagada on,” kiitis Luuk.
Tänavu toetab muinsuskaitseamet kokku kolme Hiiumaal asuva ehitismälestise omanikke 14 000 euroga. Veel tuli 4000eurone toetus Suuremõisa mõisa piirdemüüride taastamise jätkamiseks ning 5000 eurot Soonlepa mõisa ait-lauda müüride konserveerimiseks ja katustamiseks.
Eestis kokku toetab amet seekord 84 omanikku nendele kuuluvate kinnismälestiste restaureerimisel enam kui
641 000 euroga.
Taotlusvooru esitati 182 taotlust üle Eesti 3 miljoni euroses summas. Jagada oli 675 000 eurot, millest 5 protsenti jäeti reservfondi ning makstakse laekunud taotluste alusel välja aasta jooksul.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411