Teisipäev, veebruar 28, 2017
 

Hiiukate õppepäev

18. veebruaril korraldas vabatahtlik noortejuht ja rühmavanem Julia Gurjeva oma kodutütarde rühmale Hiiukad õppepäeva, millest võtsid osa ka Kärdla noorkotkaste rühm ja üks kodutütar rühmast Droonid. Külas olid Suuremõisa rühma noorkotkad koos rühmavanema Tiina Hiiemetsaga.
Õppepäev leidis aset Kaitseliidu staabis ning algas ühise riviõppega, mida juhendasid Anne ja Aadi Kaasik. Õppisime marssima ja harjutasime pärgade asetamist. Pärast riviõpet jagati noored eraldi gruppidesse, mis liikusid ringsüsteemis ühest töötoast teise.
Esimese korruse lasketiirus said noored proovida õhupüssist laskmist, mida nii mõnigi pelgas. Kõik ületasid oma hirmu ja võisid enda üle uhkust tunda.
Järgmises töötoas rääkis Jana Kase Kaitseliidu juhtimisest ja tähtsatest isikutest nagu malevkonnapealikud ja jaoskonnavanemad. Lastele õpetati kodutütarde ja noorkotkaste põhitõdesid ning anti vajalikke teadmisi Kaitseliidu organisatsiooni kohta.
Meie, Triin ja Merje, olime abilisteks smuutide valmistamise töötoas. Õpetasime koos Merjega smuutide valmistamise nippe, koostasime plakati ja lõpetuseks valmistasime koos Juliaga kosutava smuuti. Joogid osutusid nii maitsvaks, et hiljem käisid lapsed üha uusi portsjone noolimas.
Kogu õppepäev oli laste jaoks lõbus, kuid samas ka õpetlik. Oleme väga rõõmsad, et meil oli võimalus abiks olla ja saime jälle kogemuse võrra rikkamaks.
Triin Helimets, Johanna Aaslepp  ja Merje Reismaa
kodutütred

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411