Teisipäev, veebruar 28, 2017
 

Hiidlased parimad korvpallitundjad

Eesti korvpallimälumängu meistrivõistlustel Tallinnas Hiiu pubis krooniti võitjaks võistkond Hiiurand koosseisus Koit Kalmus, Tarmo Tarning ja Meril Lauter, kes kogusid maksimaalsest 120 punktist märkimisväärsed 88 punkti.
Hiiuranna tiimis mänginud Kalmus rääkis Hiiu Lehele, et võidust tuntakse rõõmu, samas ülearu suur üllatus see ei olnud. “Varasemate aastate mängude küsimusi läbi vaadates lootsime tippu jõuda,” selgitas Kalmus, kes on korvpallihuviline 1988. aastast, mil teleri vahendusel legendaarsele Tallinna Kalevile kaasa elama asus. Spetsiaalselt eeltööd ei tehtud, pigem ollaksegi korvpallimaailmaga isiklikust huvist lähtuvalt järjepidevalt kursis. Võistkond komplekteeriti arvestusega, et üks tunneks paremini NBAd, üks korvpalli meelelahutuslikku poolt ning Kalmuse enda trumbiks on Euroopa korvpall ja selle spordiala ajalugu.
Eelmisel aastal hiidlased ei osalenud, ent ülemöödunud korral teeniti neljas koht. Kalmus ise on korvpalli­teemalistel mängudel varemgi silma paistnud, näiteks Spordimuuseumi korvpallimälumängul on ta mitmel korral jõudnud esikolmikusse.
Vaid kaks küsimust 60st osutusid niivõrd raskeks, et vastust ei teadnud ükski võistkond ja kolmele küsimusele suutis õige vastuse anda vaid üks võistkond. Kõige kergemateks osutusid aga küsimused NBA korvpallurite kohta. Näiteks teadis tervelt 24 võistkonda, et hetkel on üks kahest lühimast NBA mängijast 175 cm pikkune Isaiah Thomas.
Teiseks tuli meistrivõistlustel kolmik Viimsikad, kelle saagiks jäi 81 punkti. Kolmas koht kuulus TTÜ KK rivistusele. Kolmandat korda läbi viidud meistrivõistlustel osales 26 meeskonda. Küsimused koostasid Jaan Allik ja Kristo Raudam.

Hergo Tasuja

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411