Teisipäev, veebruar 14, 2017
 

Hiidlannad mängisid jalgpalli rahvaliiga võidutiimis

erakogu
Kolm Hiiumaa jalgpallineidu, Kättriin Remmelg, Jaanika Küttim ja Marilyn Tuul aitasid Saaremaa jalgpalliklubi (JK) Saarepiiga Eesti saalijalgpalli rahvaliiga võiduni.
Otsustav kohtumine peeti pühapäeval Kuressaare spordihoones, kus saare­piigad alistasid 5:2 FC Radina. Mängu saatus sai selgeks juba esimese kolme minutiga, kui võõrustajad 3:0 juhtima asusid. Enne seda oli tabelis kirjas kaks võitu, kaks viiki.
Jalgpallitreenerina tegutsev Jaanika Küttim rääkis, et kuna ühendus kahe suursaare vahel on kehva, siis ühiseid treeninguid naiskond läbi viia ei saa. Seega harjutatakse kokkumängu vaid rahvaliigas ja turniiridel. Samas, naiskonna liikmed on varasemast tuttavad ning päris tundmatu üksteise mängustiil ei ole.
Kuidas aga hiidlannad Saaremaa naiskonda sattusid? “Saarepiigade kapten Kateriin Kuusk kutsus,” lausus Küttim. “Neil endal napib mängijaid ja Hiiumaal ei ole ka kusagil mängida,” selgitas ta.
Koostöö jätkub ka edas­pidi. Nimelt teeb JK Saarepiiga sel hooajal oma liigadebüüdi, osaledes naiste II liigas. Liiga­mängud algavad aprillis.
Vastasteks näiteks Tartu JK Tammeka II, JK Narva Trans, Rakvere JK Tarvas, JK Tallinna Kalev II, FCI Tallinn, Paide Linnanaiskond. Ehk sisuliselt on kogu Eesti haaratud.
“Mõned sõidud on pikad ja väsitavad, aga see meid ei heiduta. Kui on mänguisu, siis vahemaa ei loe,” ütles kapten Kuusk. Mängu­võimalust pakutakse neile, kel endal huvi jalgpalli mängida ning kes on valmis selle vastutuse võtma.
“Eeldame, et igal mängul on vähemalt täiskoosseis olemas,” selgitas Kuusk, et tahetakse vältida olukorda, kus 11 naise mänguks leidmine kujuneks keeruliseks.
Kui saalijalgpallis kuulus võistkonda seitse naist ehk kolme hiidlase roll oli väga kaalukas, siis ka suvehooajal oodatakse pikisilmi naabersaare panust. Kuuse sõnul on põhjust suve oodata.

 

Sildid:

Kommentaarid: 2

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Margus Kuusk

  Korrektne on JK Saarepiiga.

  Lisainfo: http://www.jksaarepiiga.eu
  Treener: Margus Kuusk Tel. 56696369. Küsige julgesti.

   
   
   
  • Aitäh märkamast, parandasin vea meie veebilehel.

    
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411