Reede, veebruar 10, 2017
 

Haiglas uuritakse ka lemmikloomi

Paljud ehk ei tea, et Hiiumaa haiglas saab väiksematele lemmik­loomadele teha nii mõndagi uuringut vere­proovist röntgen­ülesvõtteni.
SA Hiiumaa Haigla juhatuse liige Riina Tamm ütles, et uuringute aluseks on looma­arsti saatekiri ja uuringutele on oodatud väiksemad kodu­loomad nagu koer, kass, küülik, lambatall, põrsas, kilpkonn jne. Tamm lisas, et suuri loomi nagu hobune, lehm või lammas nad kahjuks aidata ei saa.
Loomaarst Maie Vikerpuur kinnitas, et Hiiumaa looma­arstid kasutavad Kärdla haigla teenuseid ja on selle eest haigla töötajatele väga tänulikud. “Nad on meile vastu tulnud ning abistavad Hiiumaa inimesi ja loomi,” ütles Vikerpuur.
Kärdla haigla teenustest kasutavad loomaarstid peamiselt röntgenuuringut, ultraheliuuringut ja vereanalüüsi. “Need aparaadid on väga kallid ja väikese praksisega loomaarstid ei saa endale selliseid aparaate lubada,” selgitas Vikerpuur.
Ka tema rõhutas, et uuringutele ei saa loomaomanikud minna omal algatusel, vaid ikka loomaarsti saatekirjaga. Ka täpsustab loomaarst, mida ja kuidas on vaja uurida.
Vikerpuur ütles, et kasutab haigla teenuseid üsna harva ehk paar korda kuus, aga seda ei tule ette sugugi mitte iga kuu.
Loomaarst Kokla Ly ütles, et tema saadab oma patsiente sagedamini: röntgenit tehakse tema patsientidele üks-kaks korda kuus, laborianalüüsi sama palju.
“Põhilisteks patsientideks on nendel juhtudel koerad, harvem kassid,” ütles Kokla.
“Kohapealsed loomaarstid on inimeste mõistes nagu perearstid,” selgitas ta. Raskemate juhtumite puhul saadetakse lemmikloomi edasiseks diagnostikaks ja ravi määramiseks ka mandri loomakliinikutesse.
“Hiiumaa haiglas tehtud uuringud aitavad meid palju, kuna palja silmaga ei näe loomade sisemusse ning ei oskaks ravi määrata ega ka edasi mandri kliinikutesse saata,” ütles Ly Kokla.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411